VÝCHOD - ZÁPAD 99
ŠTIŘÍN 2. - 3.10.1999

Výsledky     Sestavy     Východ-Západ 98

zamek_m.jpg (8014 byte)Utkání Východ-Západ je pořádáno již druhým rokem. Je zřejmě předposledním měřením sil našich nejlepších mužských hráčů, před koncem této sezóny. Letos chyběli Peterka, Svoboda a Tobrman, kteří nás reprezentovali na mistrovství Řecka.
Utkání hostil nádherný zámek Štiřín se svým romantickým, nikoli však lehkým parkovým hřištěm. V sobotu, se hrály  foursomy a fourbally,  v neděli se hrály singly. Výsledky jednotlivých her najdete zde.   Charakteristikou tohoto zápasu byla dobrá nálada. Účastníci, výhradně mladí hráči, se dobře znají, byli vesměs v dobrém rozmaru a rádi se k tomuto utkání sešli. Počasí přálo, pršelo minimálně, teploty byly podzimně příjemné. Hřiště je opravdu velmi krásné, i když pro závodní golf  ne zcela ideální. Příliš to však nevadilo a situace, které velmi členitý Štiřín umí hráčům připravit, navozovaly spíše veselí, než napětí a nervy.

Vítězné družstvo Východu. Nahoře zleva Polišenský, Nosek, Horyna, Schovánek, Kučera, Vancl, Nič a Bauer, sedící zleva asistent kapitána Kunzl , kapitán Kodejš, Holý. Družstvo Západu. Zleva Babický, Skopový, Němeček, Škarda, Damborský,  Strachota,  Matějček, Melichar, Ševčík, asistent kapitána Veselý, kapitán Sedlák.

Green osmé jamky štiřínského hřiště je malý, obklopený vodou  a na druhou ránu dost daleko. Mnoho míčů skončilo ve vodě před nebo za greenem. Čísla těsně pod deset nebyla na této jamce výjimkou. Poslední, devátý  green hřiště se dotýká vnitřní zámecké brány (za ní je aut). Kdo měl štěstí při přetažené druhé ráně, tomu plot odrazil míč zpět na green. Kdo štěstí nemél musel znova.
Petr Nič z družstva Východu trefil druhou ránu přesně na okraj greenu.

Zápas byl uspořádán pod patronací Živnostenské banky. Její generální ředitel Kunert (před sloupem ve světlém obleku)  osobně předal pohár vítěznému družstvu.
Vyhlášení výsledků provedl prezident ČGF Hanuš Goldscheider (vlevo od poháru) a Karel Vopička (uprostřed v tmavém  saku s odznakem).
Foto na památku všech účastníků tohoto krásného turnaje před štiřínským zámkem. Příští rok se bude konat v Semilech.

PAGGIO031099

golfbal.gif (1102 byte)