IV. VEČER ČESKÉHO GOLFU
Pátek 26.11.99 Kino Blaník - Praha

Česká Golfová Federace pořádá každoročně galavečer k zakončení sezóny. Letošní večer byl již čtvrtý. Promítaly se dva krátké filmy, které natočila Česká televize a firma Ages, ve kterých byly zachyceny všechny významné golfové události letošního roku. Na začátku zimy příjemné připomenutí velmi pěkné a bohaté sezóny. Zhodnotila se úspěšná sezóna, rozdaly se ceny a ocenění nejlepším. Prezident ČGF Hanuš Goldscheider zhodnotil rok  jako velmi úspěšný, nejen sportovními výsledky, ale také nárůstem golfové základny, která v těchto dnech čítá již přes 7000 členů. Tento počet nás v Evropě dostává velikostně na úroveň Belgie nebo Švýcarska. Velikým úspěchem je také  svižný rozvoj  dětské základny, který za posledních pár let nabral velmi pěkné obrátky. Večer byl velmi příjemný a velmi golfový. Byl to večer, kdy se v Blaníku na Václavském náměstí sešli všichni, kdo mají golf rádi a kdo v golfu něco znamenají.

Generálním partnerem České golfové  Federace je Komerční Banka. Jí patří letošní Cena za dlouhodobou podporu českého golfu a kromě ceny opravdový dík celé golfové obce. Cenu převzal p. Kučera, člen vedení KB. Firma IPS, největší stavební firma v republice,  je dalším důležitým partnerem ČGF. Díky IPS  bylo uspořádáno mnoho velmi kvalitních turnajů. Cenu za podporu českého golfu převzal pan Jiří Poletín, obchodní ředitel. 

Ceny sportovní. V sérii turnajů Benzina Amateur Tour 99 zvítězil v mužské kategorii  Martin Peterka z Cihelen  (vpravo), druhý byl Petr Nič z GCP (vlevo), na třetím místě se umístil semilský Míra Holub (v Americe). Výsledky Benzina Amateur Tour najdete zde. V sérii turnajů Benzina Amateur Tour 99 zvítězila v ženské kategorii Tereza Pochobradská z Ostravy (vpravo), druhá se umístila Petra Kvídová ze Štiřína (uprostřed). Třetí místo získala Martina Dorníková z Karlových Varů.

Další významnou túrou byl euroISDN-Telecom Amateur Tour 99. V něm zvítězil opět Martin Peterka  CGC (uprostřed), druhý byl Radek Horyna GCPDY (vpravo) a na třetím místě se umístil Alan Babický PKGK. Zvětšíte-li si tuto fotografii a budete vidět rozmazaně, není to Vaše vina, je to nešikovnost fotografa. Výsledky túry najdete  zde. EuroISDN-Telecom Amateur Tour 99 v ženském provedení byl kořistí karlovarských hráček.  Zvítězila letos vynikající Barbora Barcalová (vpravo),  druhá byla Jana Peterková (v Americe) a třetí Marta Balková (vlevo), všechny GCKV.

Hráčem roku byli vyhlášení ti, kteří obsadili první příčku republikového žebříčku. V ženách to byla letos neporazitelná Petra Kvídová ze Štiřína, v mužích byl nejlepší Martin Peterka z Cihelen. Letos poprvé dostávali Hráči roku tmavěmodré sako s označením. Na 4. Večeru Českého Golfu byli také dekorování vítězové utkání Východ-Západ České republiky. Kdo byli protagonisté tohoto utkání se dozvíte zde.

Další ceny. Zleva Lukáš Korda (PGCO)  získal od časopisu Golf cenu  Hanuše Goldcheidera - Kadet Roku. Druhý zleva Tomáš Uher (GCEP) je vítěz kategorie do 10 let Dětské Tour 99, třetí zleva Václav Petr (GCŠ)  je vítěz kategorie do 12 let Dětské Tour 99 a nakonec Pavel Korda (PGCO) je vítěz kategorie do 14 let Dětské Tour 99. Ceny Časopisu Golf za největší zlepšení handicapu. Zleva: v kategorii do 10 let Rudolf Nechanický (GCML) 36-27,4. V kategorii do 12 let Mikuláš Karpeta (GCP) ZK-26,2. Kategorie do 14 let Markéta Křížová (GCML) 36-18,9. V kategorii do 16 let Karel Psohlavec (CGC) ZK-21,4.

Návštěva byla vysoká.  Sál kina Blaník byl téměř zaplněn. Přišli hráči, trenéři, prezidenti, sponzoři, novináři,  manželky, děti, vnoučata, od každého trochu. Samé známé tváře. Potkáte je na hřištích, na turnajích a jiných golfových podnicích. V první řadách seděli naši golfoví činovníci, aby jim nic neuniklo a měli to k podiu blíž. Mohou být a možná jsou  spokojení. Letošní sezóna byla kvalitní, herní úroveň výrazně povýšila, přibylo několik hřišť a golfu se v naší zemi  prokazatelně daří.

Karel Vopička (vlevo) předseda STK,  výrazná  postava  a motor českého golfu, zakončil večer závěrečným projevem. Toto je dnešní golfová mládež. Roman Svoboda (GCPDY) - juniorský mistr republiky 99 a Barbora Barcalová  (GCKV) - jamková vicemistryně republiky 99. Hrají vynikajicí golf a sluší jim to.

paggio261199