cgf.gif (1943 byte)
CZECH AMATEUR TOUR 2001 - ATI CUP
Golf Club Praha
4.- 5.8.2001

blueball.gif (300 byte)
výsledky:   celkové    1.kolo  
nezařazené fotografie

Motolské hřiště je pouze devítijamkové, mnoho mistrovských soutěží se zde nepořádá. Proto byl pro Golf Club Praha svátek, když mohl při křížkovém turnaji série Amateur Tour uvítat přední hráče České republiky, včetně nejlepší slovenské hráčky Zuzany Kamasové. Na startovní listině bohužel chyběli Miroslav Holub, sourozenci Peterkovi, Roman Svoboda a Tereza Pochobradská. Z turnaje se také omluvila přihlášená Stáňa Kopejtková. Z našich mladých nadějí chyběli dorostenci z Mariánských Lázní, na poslední chvíli se odhlásil Petr Václav. Na sportovní úrovni turnaje to však nezanechalo stopy. První den prolomili rekord hřiště hned dva hráči. Domácí Petr Nič a karlovarský Petr Skopový zahráli shodně  67 a starý rekord Petra Niče (69) byl překonán o dva údery. Celkem třináct mužů se v prvním kole vešlo do skore 75 ran a pět žen zahrálo pod osmdesát.  Tyto výkony vynikají o to více, že Motol má v České republice nejvyšší koeficient obtížnosti, 135.
Po prvním kole vedl mužskou soutěž Petr Skopový  67. Druhý  Nič měl stejný počet ran.  V druhém kole zahrál  Nič 71 a celkový výsledkem 138 (-2) v turnaji přesvědčivě zvítězil. Nejbližší soupeře za sebou nechal o sedm ran.
Obdobné to bylo u žen, kde po prvním kole vedla vedla Petra Kvídová (72). Stejný počet ran měla Zuzana Mašínová. Kvídová v druhém kole zahrála 76 a zvítězila v ženské soutěži celkovým výkonem 148 (+8). Na dohled se jí přiblížily pouze Kamasová (152) a Zuzana Mašínová  (153). Pozornost si zaslouží výkon Slovenky Zuzany Kamasové. Na obtížném hřišti, které hrála poprvé, zůstala pouze čtyři rány za vítězkou.


Nejlepší muži:
1. Petr Nič GCP(138)- uprostřed
2. Jiří Holý GCČ (145)- vpravo
3. Petr Skopový GCKV (145)- vlevo
Nejlepší ženy:
1. Petra Kvídová GCŠ(148)- uprostřed
2. Zuzana Kamasová GC Tále(152) - vpravo
3. Zuzana Mašínová GCP(153) - vlevo

Petr Nič, vícenásobný Mistr České republiky  nedává v Motole, na svém domácím hřišti, soupeřům žádnou šanci. V tomto turnaji tomu nebylo jinak. Má délku drivů, se kterou si může dovolit druhou ranou atakovat green nejdelší jamky v Čechách (Motol, č. 4, par 5, 542 m). První ránu z odpaliště č. 4 hraje driverem na foregreen jamky č. 1. Odtud vidí a hraje přímo na green. Má také neomylné přihrávky a velmi přesné putty. V tomto turnaji překonal o dvě rány, výkonem 67 svůj vlastní rekord hřiště. Tři birdie, ostatní jamky v paru a rekord 67 je na světě. Petra Kvídová (GC Štiřín) prošla na svém bývalém domovském hřišti v klidu dvakrát 18 jamek, zahrála 72,76 a zvítězila bez sebemenšího ohrožení soupeřkami.

Takto vypadá birdie na 14. jamce (par 3), v podání Petra Niče, kterého vidíte vzadu na odpališti. Osmička železo na foregreen, nikam na stranu, přesně v ose.  Bezpečně proměněný putt vidíte na dalším obrázku. Z foregreenu putterem, přímo do jamky, birdie. Už jenom zazívat. Ostatně birdie tna této jamce hraje Petr standardně. V tomto turnaji  třikrát ze čtyř možností.

Jiří Holý (GCČ) má dobrou sezónu a v Motole se vytáhl kvalitním výkonem 72,73. Po tomto turnaji si určitě o pár příček žebříčku povyskočí. Usměvavá Zuzka Kamasová, slovenská mistryně a reprezentantka (GC Tále). Přišla, uviděla, zahrála 74,78 a byla druhá. Před celou řadou hráček, které mají Motol v malíčku. Přitom hrála na tomto hřišti poprvé. Šikovné děvče.

Robert "Boban" Schovánek z GC Semily. Na Motol asi nebude rád vzpomínat. Na obrázku puttuje na 14. jamce železem, protože zlomil putter. Pak podepsal skorkartu z nezapsaným výsledkem na 9. jamce a byl diskvalifikován. "Patří mi to" prohlásil Boban na terase. Zuzana Mašínová, vynikající hráčka domácího klubu. První den držela krok s Petrou Kvídovou výkonem 72. Druhé kolo se jí nevydařilo. První tři jamky šla v paru. Pak přišlo jedno double bogey na čtyřce,  jedno triple bogey na šestce, pak pět bogey na zbytku jamek a bylo to 81. Škoda, škoda, škoda.   Motolští asi drželi palce málo.

Terasa Golf Clubu Praha má pěknou vyhlídku na green dvojky a devítky. Diváků bylo při příchodu posledních flightů dost. Pražský klub si váží možnosti hostit turnaj nejlepších hráčů. Dobře připravené hřiště bylo v nejlepším stavu své historie a sklidilo pochvalu hráčů i federačních funkcionářů.

©paggio060801

odd_iron.gif (543 byte)