UTKÁNÍ VÝCHOD -  ZÁPAD 2000


GOLF CLUB SEMILY
7. - 8.10.2000

Východ - Západ  9:6

 výsledky

Dějištěm třetího měření sil mezi výběrem hráčů Východu a Západu ČR bylo devítijamkové hřiště v Semilech. Ačkoliv říjnový termín turnaje semilské spolupořadatele strašil, nezřídka tu totiž touto dobou už bývají plískanice se sněhem, nakonec všechno dobře dopadlo. Tento turnaj se hraje vždy jako poslední v sezóně.  Výsledek není ani tak důležitý, nepočítá se do žebříčku. Jde o "přátelské utkání" hráčů, kteří nejlépe absolvovali turnaje v sezóně, za asistence vedení České golfové federace. I z těchto důvodů je atmosféra utkání milá a příjemná, prohry nebolí.  Kapitány týmů a asistenti jsou vždy členové prezídia ČGF a ostatní federálové se přijeli podívat taky. Letos se utkání pro nemoc neúčastmil prezident Hanuš Goldscheider.  Kapitánem týmu Východu byl Zdeněk Kodejš, asistentem Jaroslav Kunzl. Kapitánem Západu byl Prokop Sedlák, asistentem Milan Veselý. Již potřetí zvítězil tým Východu, letos poměrem 9:6. V sobotu se hrály fourbaly a foursomy, v neděly singly. Výsledek po prvním dni byl 6:1 pro Východ, v neděli Západ zatáhl a srovnal výsledek na přijatelnou mez. Asistent kapitána Západu  žertem požaduje na příští rok posunutí golfových hranic mezi východem a západem České republiky  někam k Brnu, nebo raději až do Hodonína.  Turnaj se mimořádně vydařil. Líbezné semilské hřiště přivítalo hráče ve vzorném stavu. Nedávno zaplavené jamky již byly také v pořádku, jen potrhané břehy Jizery připomínaly  zlobení vodního živlu. Počasí se sice kabonilo, ale déšť si nechalo na jindy. Vřelá pohostinnost golfistů z místního klubu příjemnou atmosféru vrchovatě doplnila.  Na snímku grýn osmé jamky - Festivalové.


Vítězný tým Východu. Nahoře zleva: Kučera, Sokolovský, Klikar, asistent kapitána Kunzl, kapitán Kodejš, Schovánek, Basler.
Dole zleva: Svoboda, Korda, Nosek, Holý
Tým Západu.
Nahoře zleva: Damborský, Strachota, Skopový, kapitán Veselý, asistent Sedlák, Markuzzi, Babický. 
Dole zleva: Ševčík, Tintěra, Melichar, Tobrman.

Ředitel utkání Východ vs. Západ ČR Karel Vopička při slavnostním zahájení v pátek 6. října v Semilech. Hlavním úkolem bylo postupně představit všech 18 zúčastněných hráčů. Prezident Golf Clubu Semily Josef Hyška si spolupořádání této prestižní akce považuje. Dosvědčil to svou osobní přítomností po oba soutěžní dny.

Část semilského hřiště s klubovnou. O prvním říjnovém víkendu místo nejhustští koncentrace předních českých amatérských hráčů...  Podaří se nám už konečně prolomit smůlu a zvítězit? Lukáš Melichar (GCKV) se znovu objevil ve výběru Západu ČR.

Semilské hřiště je bohaté na přírodní krásu a příjemné lidi. Pokrytí signálem pro mobilní telefony je však mizerné. Na čelech mnohých funkcionářů vyvstaly vrásky.... Martina Dorníková, generální sekretář České golfové federace nemohla na takové akci chybět.

Turnaj byl zajištěn suverénními organizátory. Zleva: ředitel turnaje Karel Vopička, zpracovatel výsledků Jiří Vavřena, hlavní rozhodčí Václav Janoušek a startér Karel Kepl.

Ředitele utkání Karla Vopičky jsme se před utkáním zeptali:

Jaký je význam tohoto utkání?
Společenské, ale především samozřejmě sportovní. Utužení kolektivu dobrých hráčů s vedením federace.

Koho tipujete jako vítěze?
Domácí prostředí hovoří pro Východ.

Co chystáte na příští rok v utkání Východ vs. Západ?
Každý rok se utkání zkvalitňuje, a proto pro příští sezónu opět kvalitu.


Kapitána družstva Východ Zdeňka Kodejše jsme se v půlce utkání zeptali:

Jakou taktiku jste svým hráčům před utkáním naordinoval?
Snažit se hrát v klidu svůj golf. Díky čtyřem semilským hráčům ve výběru by měla být výhodou znalost domácího prostředí.

Jak hodnotíte sílu svého týmu poté, co několik hráčů z rozmanitých důvodů nemohlo nastoupit?
Východ letos rozhodně není družstvem hvězd, o to víc by se měl ukázat týmový duch a snaha dokázat, že hrají ti praví hráči.

Semilské utkání je už třetím v řadě. V prvních dvou ročnících zvítězili hráči vašeho výběru. Toužíte po hattricku?
Nejen já, ale hlavně hráči si přejí, aby všechny čtyři strany poháru nesly štítek Východ.


© Luboš Klikar, Ivan Paggio   foto: Ivan Paggio