ccs SPONZOŘI UTKÁNÍ

oasa

gmpro golflogo

Mezistátní přátelské utkání
Slovensko - Česko
Bratislava, Hainburg 23. - 24.10.98

První den se hrála jamkovka na krásném hřišti v Bernolákovu a Česká reprezentace zvítězila 1 : 24. (Výsledky 1. dne zde)
Druhý den se hrály singly a foursomy na rány  v rakouském Hainburgu, kde Češi zvítězili opět 2 : 15   (Výsledky 2. dne zde)

Celkový výsledek utkání je tedy 3 : 39

V pátek 23. v Bernolákovu se hrálo za nádherného podzimního počasí. Hřiště bylo výtečně připraveno a jak prohlásil prezident ČGF Hanuš Goldscheider má nejlépe založené bankry z hřišť v celém bývalém Československu. Na utkání se přijela podívat také televize NOVA.
Podrobnou reportáž si určitě přečtete v časopise GOLF, který byl rovněž přítomen.

Takhle to začínalo. Robert Schovánek ze Semil na odpališti jamky č. 1 v Bernolákovu. V ruce lob wedge, tříčtvrteční nápřah, dva metry od vlajky, dva putty, par. A takhle to končilo. Holub a Kodejš ve foursomu proti Kollegovi s Balnou na 18 jamce. (výsledek 8/7)
Boje byly urputné, snad nejdramatičtější byl foursome Sopko,Velschmidt proti Uhlík, Klikar. Po zápase všechno opadlo a usedlo se ke stolu. Naší ženské reprezentaci to nejenom slušelo. Všechna děvčata vyhrála své zápasy a Martina Dorníková zahrála na obtížném hřišti v Hainburgu dokonce 80.
Nejlepší hráč Slovenska Radoslav Šíp. Získal pohár prezidenta ČGF za nejlepšího hráče a ve foursomu s Balnou velmi potrápili naše Babického s Vymazalem Slovenské družstvo vedené kapitánem Peterem Kollegou a prezidentem Slovenskej Golfovej Únie Jurajem Lupsinou.
Juraj Lupsina, prezident Slovenskej Golfovej únie. Reprezentoval se ctí a uhrál pro SR cenné  body. Z vozíku přihlíží  jeho přítel Hanuš Goldscheider. hriste_m.gif (9263 bytes)Hřiště v Hainburgu. Za Bratislavou, 9 km  směrem na Vídeň najdete překrásné, kopcovité hřiště.   Možná příliš kopcovité. Nejednomu hráči vzalo dech.
Slovenské družstvo nasadilo všechny síly, které byly k dispozici. Barborka Kachlíková při úspěšném puttu na 16 jamce v Haiburgu. Skupina slovenských hráčů po namáhavém horském výstupu po Hainburských fervejích.  Dobrou náladu jim nevzal ani jednoznačný výsledek zápasu.
Hanuš Goldscheider prezident České golfové federace. Nenechal si ujít setkání po letech se slovenskými přáteli. Slavnostní večer na počest české reprezentace uspořádala Únia v bratislavské Kolibě. Cimbál, vynikající plněná panenka a příjemná atmosféra. Milé.

NASHLEDANOU PŘI UTKÁNÍ ČESKO - SLOVENSKO 99 V ČESKÉ REPUBLICE

golfbal.gif (485 bytes)