CZECH SENIOR GOLF ASSOCIATION


Úterý 1.8.
Mistrovství ČR seniorských klubových družstev ve hře na jamky.

XIX Mistrovství Evropy seniorských golfových družstev

 

Středa 28.6
Mistrovství České republiky družstev seniorů ve hře na jamky

Ve dnech 14. až 16. července 2000, pořádá seniorská sekce PGC Ostrava , tradičně v Šilheřovicích v pořadí již třetí ročník MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY SENIORSKÝCH KLUBOVÝCH DRUŽSTEV ve hře na jamky. Šestí členná družstva mohou být mužská, ženská, nebo smíšená. Předpokládáme účast 50. až 70 nejlepších golfových seniorů a seniorek s celé ČR. První ročník turnaje v roce 1998 vyhrálo družstvo GC Praha před PGC Ostrava a GC Poděbrady. V loňském roce 1999 zvítězilo družstvo GC Mariánských Lázni před GC Poděbrady a PGC Ostrava .

propozice zde


Středa 21.6.
Jiří Kodeš Mezinárodním mistrem Maďarska seniorů

II. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ MAĎARSKA SENIORŮ V GOLFU VE HŘE NA RÁNY Na soukromém golfovém hřišti PANNONIA GOLF & COUNTRY CLUB Alcsútdoboz, Máriavólgy u Budapešti se ve dnech 25. a 26. května 2000 uskutečnilo II. mezinárodní seniorské mistrovství MAĎARSKA v golfu. 
Dvoudenního mistrovství se zúčastnilo 45 seniorů z ČESKÉ REPUBLIKY, RAKOUSKA, ŠVÝCARSKA, SRN a domácí hráči. Soutěž byla hodnocena ve dvou kategoriích jak v brutto tak v netto výsledcích a to s HDC 0 až 14 a HDC 15 až 28. Novinkou bylo hodnocení národů, do kterého se započítávaly nejlepší výsledky dvou hráčů. 
Oficiální trénink mistrovství byl 24. května 2000. Hrálo se za krásného letního počasí na velmi dobře připraveném poměrně mladém hřišti (hřiště bylo otevřeno v roce 1997). Odpaliště, dopadové plochy a jamkoviště, které jsou zavlažované, byly ve výborném stavu. Ostatní plochy na hřišti postrádaly vodu (i vodní překážky byly až na výjimky bez vody). 
Malá skupina sedmi českých seniorů z Karlových Varů, Ostravy a Poděbrad se na mistrovství neztratila. 
Mezinárodním mistrem Maďarska se stál Jiří Kodeš z GC Poděbrady, dále se umístili R. Dvořáček (12), S. Prauzek (13), J. Císař (18), J. Prause (19), P. Šesták (20) a R. Matolín (38). V družstvech zvítězili hráči SRN. 
.

Senior Tour 2000

PAR GOLF CLUB BRNO uspořádal ve dnech 3 a 4. června 2000 v pořadí čtvrtý turnaj z turnajů SENIOR TOUR 2000 . V příjemném prostředí na hřišti ve Svratce se sešlo 26 seniorů a seniorek. V nejsilněji obsazené kategorii mužů zvítězil Pavel Šesták z GC Poděbrady před Jaromírem Fuchsem a Adolfem Hejdukem z GC Praha. V ženách byla nejlepší Eva Balcarová z GC Poděbrady

Třetí turnaj série SENIOR TOUR 2000 se uskutečnil ve dnech 13. a 14. května 2000 v Mariánských Lázních za rekordní účasti 88 hráčů. Příjemně nás překvapilo krásné letní počasí i velmi dobrá organizace, ale menší spokojenost hráčů byla se stavem jamkovišť, které se ovlivnily dosažené výsledky. Nejlepších výsledku u mužů dosáhl Jiří Kodeš z GC Poděbrady před Jaroslavem Hankem z GC Karlovy Vary a Janem Kunštou z domácího GC Mariánské Lázně. Z žen byla jako obvykle nejlepší Ludmila Křenková z GC Praha . .

Druhým turnajem SENIOR TOUR 2000 byl memoriál Dr. Krčmy a S. Kratochvíla, pořádaný GC Praha ve dnech 29 až 30.dubna 2000. Turnaj se hrál za hezkého počasí na velmi pěkně připraveném hřišti za účasti 40 hráčů. Na turnaj přijeli i senioři ze Slovenska. I zde se projevila výhoda domácího prostředí. U mužů zvítězil Jaromír Fuchs před Janem Mrskošem a Václavem Brabcem - všichni z GC Praha. Z žen byla nejlepší Ludmila Křenková z GC Praha. 

Seniorská golfová sezóna SENIOR TOUR 2000 začala prvním a tradičním turnajem 22. a 23. dubna v Poděbradech. Zúčastnilo se ho 73 hráčů, poprvé přijeli na turnaj i seniorští hráči ze Slovenska. Za pěkného počasí jsme měli nejen možnost si zatrénovat a zahrát si golf, ale i prohlédnout si nově připravené nové dráhy, které by měly již v letošním roce rozšířit hřiště na 18 jamek. Výsledky turnaje byly poznamenané nerozehraností hráčů. V mužích zvítězil Miloslav Marek před Jiřím Kodešem, oba z GC Poděbrady, a Jaroslavem Hankem GC Karlové Vary. Z žen byla jako obvykle nejlepší Ludmila Křenková z GC Praha 

 

Pátek 19.5.

Nominace reprezentace seniorů
Na schůzi ČSGA byla pro XIX. Mistrovství Evropy Seniorů 2000 nominována družstva pro Mistrovství a Pohár, konané v Německu 3. - 7. července 2000
.
Družstvo A
Mistrovství Evropy, Bergheim,  Alten Filess

Jiří Kodeš - GCPY
Jaroslav Hanek - GCKV
Jan Kunšta - GCML
Jiří Dvořák - GCML
Jaromír Fuchs - GCP
Petr Rubáš - GCP
Družstvo B
Pohár W. O. Babb, Bonn, St. Augustin
Pavel Šesták - GCPY
Vladimír Koráb - GCML
Pavel Mergl - GCML
Edgard Štébl - GCKV
Stanislav Prauzek - PGCO
Josef Prauze - PGCO

Nehrajícím kapitánem byl jmenován Josef Mrůzek - GCML

Předepsané oblečení:
Modré sako s odznakem ČSGA (k dispozici u J. Mrůzka), bílá košile, kravata ČGF, šedé kalhoty, černé boty. Kravaty k dispozici u R. Matolína.
.

Adresy Mistrovství:
.
Mistrovství - A třída
Golf Club Am Alten Filess
50129 Bergheim-Filesteden
tel: +49-2238-94410
fax: +49-2238-944119
Pohár - B třída
Golf Course Bonn, St. Augustin
Gut Großenbusch
53757 St. Augustun
tel: +49-2241-39880
fax: +49-2241-398888