MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NA RÁNY

Výsledkové listiny
muži          ženy

Mistrovství opět nevyhrál Čech
prader

Karlovy Vary měly tu čest, že pořádaly ve dnech 30. 7. – klubhouse2. 8. 98 mezinárodní mistrovství republiky ve hře na rány. Startovní listina čítala přes 100 mužů a na 30 žen, mezi nimiž nechyběli zástupci Rakouska, Švýcarska, Anglie a jiných golfově vyspělejších zemí. Hřiště bylo připraveno v rámci možností, díky vytrvalým dešťům z předchozího týdne se nemohla hrát totálně promočená jamka č. 10, ta se hrála až od soboty. Na kvalitě ostatních greenů se počasí odrazilo také nemalou měrou. Například jamka č. 14 na tom nebyla o moc lépe než desítka. Najamka9 trávníku se utvořil nepříjemný film a rychlost jamkoviště byla daleko vyšší, než by se dalo očekávat.Snad poprvé se ale dalo letos říci, že během turnaje bylo slunečno. Těch několik kapek co spadlo v noci se nedaly označit za nepřekonatelnou klimatickou překážku a tak tedy až tento turnaj na přelomu července a srpna mohli golfisti dohrát se suchou nohou. Již od prvních kol vedli pozdější vítězové. V mužské kategorii rakouský reprezentant Conrad praderdrive_m.gif (12930 bytes)Clemens PRADER svými výkony nenechal nikoho na pochybách s jakými úmysly k nám do Čech přijel. Jeho golf byl prý až nudný, protože takřka všechny jeho drivy končily na fairway a všechny jeho rány do greenu někde poblíž jamky.

Jeho celkové skóre jedenáct ran pod par je zatím nejlepším výsledkem vítěze na českém mistrovství a dá se srovnat s výsledky špičkových profesionálů. Vítěz byl takřka jistý po dvou kolech a tak o to zajímavější byl souboj o druhé místo. Ten měli původně svést mezi sebou Martin Peterka a Alain peterkadriveKrapl ze Švýcarska (mimochodem, vzhledem k tomu, že má české rodiče, velmi dobře mluví česky), ale podleholub přísloví, dva se perou a třetí se směje nakonec druhé místo obsadil Míra Holub díky výbornému poslednímu kolu, které zahrál dvě rány pod par a přiblížil se krůček hdc 1. Rozdíl mezi ním a Praderem byl ale úctyhodných 16 ran. Peterka skončil nakonec třetí a Krapl čtvrtý.V ženské kategorii Petra Kvídová se ve třetím kole odpojila od své pronásledovatelky z Rakouska akvidova v konečném součtu nadělila Sandře Ficher 6 ran. S odstupem 24 ran na vítězku skončila na 3. místě domácí Jana Peterková, u které je tento výkon peterkovaobdivuhodný po loňském těžkém zranění.
Na tomto mistrovství se potvrdila stále se lepšící česká základna mistrovského golfu. Cut se každým rokem po rankách snižuje a tímto tempem bychom do deseti let mohli počítat, že si náš golf a naše mezinárodní mistrovství získá v Evropě daleko větší kredit.