MissGolf MissGolf2001
Volte nejkrásnější golfistku


Zasílání novinek na Vaší e-mailovou adresu. Chcete-li vědět, co se na tomto serveru šustne, vepiště svoji e-mailovou adresu do políčka nahoře a stiskněte tlačítko registrace. Pošleme Vám každou novinku.

Tato stránka na celou obrazovku
... a zpět

   Nový žebříček ČGF k 20.8.2001

PONDĚLÍ 3.9.2001  - TADY KONČÍ STARÁ VERZE STRÁNEK GOLF.CZ
Nová verze zde

Sept. 9, 2001  
Old version of Golf.cz is closed - New pages golf.cz here

Neděle 2.9.

Dětská Tour MastersDětské Masters v Motole pro déšť zrušeno
(Daniela Gaudlová)
Na dětské Masters v pražském Motole, pořádané Českou golfovou federací, se sjelo v sobotu čtyřicet čtyři dětí z celé republiky. Pro hustý a vytrvalý déšť se však nehrálo. Děti posedávaly v klubovně a čekaly, stejně jako jejich rodiče, tentokrát v nebývalém počtu, zda si to počasí přece jen nerozmyslí. Dostalo totiž šanci přesně do dvanácti hodin. Ale provazce deště se nad dětmi neslitovaly a tak zazvonil v klubovně pověstný zvonec a ... A Masters bylo konec. Amara Hudcová se s dětmi rozloučila slovy: "Je nám to moc líto, že dneska nemůžete hrát, ale hřiště je pod vodou. Pro děti dokážeme skoro všechno, ale počasí neumíme!" Dětské Masters, jak uvedli organizátoři, se bude hrát v náhradním termínu, který bude oznámený během deseti dnů na internetu.

.

Akademičtí mistři ČRVladimír Velenský a Zuzana Potužníková akademickými mistry ČR
První titul pro Vladimíra Velenského a třetí pro Zuzanu Potužníkovou přineslo Akademické mistrovství České republiky, které proběhlo od úterý do pátku  tohoto týdne. Oba hráči jsou členy Golf Clubu Praha. Velenský dosáhl mistrovského titulu výkonem 74,77,75 před Leimbergerem (GCA) a Dvořákem (GCML). Zuzana Potužníková dosáhla mistrovského titulu výkonem 84,75,77 před Resovou (GCA) a Měchovou (PGCO). Kompletní výsledky mistrovství zde.

.

Naše ženy na Mistrovství Evropy v italské Bielle
Jana Peterková z GCKV a Stanislava Kopejtková z GCML reprezentovaly Českou republiku na ME v severoitalské Bielle, na hřišti Le Betulle. Mistrovství skončilo včera. Titul Mistryně Evropy získala německá hráčka Martina Eberl výkonem 71,72,74 - 217. Výsledek mistryně ukazuje na velmi těžké hřiště, poslední kolo bylo  zužováno děštěm a přerušeními. Jana Peterková se umístila 95. místě výkonem 84,80,84 - 248 a Stanislava Kopejtková na 102. místě výkonem 85,84,84 - 253. Kompletní výsledky mistrovství najdete zde. Tiskovou zprávu FIG zde.

Pondělí 27.8.

Česko - Slovensko 2001Mezinárodní utkání ČR - SR ve Slavkově - 13:2
Druhý den setkání ČR - SR ve Slavkově přinesl pro slovenské barvy vítězství ve dvou singlecch. Ostatní zápasy pro sebe získali hráči České republiky. Zápas skončil celkovým poměrem 13:2. Prokázal dobrou formu našich mladých hráčů a  vysoký výkonostní vzestup slovenských hráčů.
....pokračuje     Výsledky

.
Naši muži na Mistrovství Evropy v Dánsku
Reprezentanti Miroslav Holub a Lukáš Basler nepostoupili do cutu na Mistrovství Evropy v Dánsku. Cut byl do 70 a dělených míst. Mistrem Evropy se stal reprezentant Irska Stephen Brown, výkonem 65,69,67,69.
.

GC Karlovy VaryGolf Club Karlovy Vary vítězem Poháru klubů
Družstvo GC Karlovy Vary ve složení Nosek, Příhoda, Stanislav, Tintěra, Trubač a Zedníček porazilo ve finálovém zápase na jamky družstvo GC Erpet Praha a získalo Poháru klubů. Nejvyšší soutěž mládeže do šestnácti let se konala 25.-26.8.na hřišti GC Austerlitz v moravském Slavkově.  Konečné pořadí poháru je následující: 1. GC Karlovy Vary, 2. GC Erpet Praha, 3. GC Štiřín, 4. Park GC Ostrava.
.....pokračuje   Výsledky

.

PGA Match PlayPGA Match Play Championship Cihelny - Vítězí Roman Chudoba
(Karel Hromádka)
Sítem kvalifikačních kol se do finále probojovali Roman Chudoba a Jan Juhaniak, kteří ráno odstartovali na dlouhém paru 5 z jamky č.1. Po sedmé jamce vedl Roman Chudoba rozdílem 2 jamek, což pro závěr 1. devítky dokázal Jan Juhaniak zvrátit neopětovaným birdie na rozdíl jedné jamky. Vítězstvím na jamce č.13 s parem 4 unikl Roman Chudoba Janu Juhaniakovi na rozdíl 2 jamek, o který vzápětí přišel na následující jamce taktéž dlouhém paru 4, a to špatným drivem do roughu. Rozdíl jedné jamky si dokázal Jan Juhaniak vybojovat nádherným 15-ti metrovým patem do birdie, aby boj o skóre finálového utkání dokázal opět otevřít druhou ránou na green na jamce   č.16, kde dokázal na paru 5 zahrát opět birdie oproti Chudobově paru. Po 18-té jamce, kdy se oba hráči dokázali po dlouhém drivu vyhrát z bunkeru přesnou ránou na green, byl průběžný výsledek stále srovnaný. Rozhodnutí přišlo až po 23 jamkách, kdy na krátkém paru 3, ze skály dolů, přehrál Juhaniak green, zatímco Chudoba si přesnou ránou k tyči zajistil vítězství. Ve finále amatérů zvítězila Gabriela Teissingová na 13-té jamce nad Radovanem Drobílkem.
Výtěžek této tradiční charitativní akce byl věnován sl.Markétě Žídkové z Karlových Varů. Celkovou částku 80.000,-Kč vybranou od sponzorů a hráčů použije na léčbu vrozené oční vady.

Sobota 25.8

GC AusterlitzMezinárodní utkání ČR - SR ve Slavkově, den první - 6:0
Česká a slovenská reprezentace se po třech letech opět setkaly ke vzájemnému poměření sil. Tentokrát je hostitelsky na řadě Česká republika a pro zápas bylo vybráno hřiště GC Austerlitz v jihomoravském Slavkově. Reprezentace ČR se představila ve složení: Petr Damborský, Petr Frank, Štěpán Havránek, Jiří Holý, Jan Klikar, Edita Nechanická, Petr Němeček, Petr Nič, Zuzana Potužníková, Kryštof Petele,  Kateřina Resová a Stanislava Samková
Slovenskou republiku reprezentovali: Zuzana Bieliková,  Pavol Bielik, Kristína Furdíková, Luboš Gerek, Veronika Faláthová,  Augustin Hauskrecht, Michal Hauskrecht, Barbora Kachlíková, Viliam Masár, Milan Sopko, Peter Špaček a Peter Wieger.
První den se hrály tři foursomy a tři fourbally, všechny vyhrála Česká republika. Přes jednoznačný číselný výsledek prvního dne nebyly jednotlivé zápasy pro ČR tak snadnou záležitostí. Výrazný výkonnostní vzestup slovenských hráčů se projevil v těsných výsledcích některých zápasů. Podrobnější zprávy zítra av pondělí.

.

Finále poháru klubů -Slavkov
Nejvyšší soutěž týmů mládeže do 16 let, Pohár klubů,  má své finále v těchto dnech na krásném hřišti GC Austerlitz ve Slavkově.
Do slavkovského  finále se  probojovaly šestičlenné týmy  GC Erpet Praha, GC Štiřín, Park GC Ostrava a GC Karlovy Vary. Každý tým má dvanáct hráčů. Hraje se jamková. Do nedělního boje o titul postoupily týmy GC Erpet Praha, který zvítězil nad  a GC Karlovy Vary, který zvítězil nad Park GC Ostrava. Poražení se utkají o třetí misto. Podrobnější zprávy zítra av pondělí.

Čtvrtek 23.8.

DGU_LOGO.jpg (957 byte)Naši muži na Mistrovství Evropy v Dánsku
Česká golfová federace   vyslala na Mistrovství Evropy do dánského Odense Miroslava Holuba (GCS) a Lukáše Baslera (GCS).
Mistrovství se koná od 22. do 25. srpna. Hráči mají za sebou dvě kola. Ve vedení je Stephen Browne z Irska výkonem 65,69 (-10). Náš Miroslav Holub je na 107. místě výsledkem 74,77 (+7) a  Lukáš Basler na 120. místě výkonem 78,74 (+10). Podrobné výsledky, vždy po třech odehraných jamkách, najdete zde.  Webové stránky Odense Ewentyr Golf Centra najdete zde.

Středa 22.8

cgf_kratka.gif (2284 byte)Utkání Česko - Slovensko
Tradiční mezinárodní utkání utkání Česko - Slovensko se bude tento rok konat v krásném prostředí golfového hřiště ve Slavkově, na půdě Golf Clubu Austerlitz.  Sponzorem zápasu je náš server Golf.cz.  Pro utkání, které se koná 25. -26.8., byli nominováni tito reprezentanti České republiky: Nič, Holý, Němeček, Damborský, Klikar, Frank, Petele, Havránek, Samková, Potužníková, Nechanická a Resová. Golf Club Austerlitz hostí ve stejnou dobu také Finále Poháru Klubů.

.

Server ČGFNový hardware Federačního serveru
Server České golfové federace, který byl spuštěn letos v dubnu dostal včera nový motor. Vzhledem k velikému zatížení serveru při turnajích, kdy současně desítky klubů zadává výsledky a mnoho set návštěvníků je hledá, bylo nutno přistoupit k posílení systému a mnoho dříve, než se očekávalo. Firma SUN, která je dodavatelem hardwaru vyřešila posílení serveru velkoryse. Pro provoz aplikace ČGF poskytla dva výkonné stroje SUN Enterprise 220R se systémem Solaris. Jeden stroj za zajišťuje provoz webu, druhý databázovou aplikaci. Jak vypadají ve skutečnosti se můžete přesvědčit kliknutím na obrázek vlevo. Pro uživatele to znamená podstané zrychlení odezvy serveru. Pro odborníky :   Web server - Sun Enterprise 220R,450MHz,1GB,2-36GB,1PS Solaris 8 Std     DB server: Sun Enterprise 220R,2-450MHz,2GB,2-36GB,2PS  Solaris 8 Std  OPT INT PCI ULTRASCSI DIFF CRD 72GB StorEdge A1000

Pondělí 20.8.

.
Upozornění STK ČGF.
Pozor ! Změna pro všechny kluby, které hrají 2. ligu mužů a 2. ligu žen.
2. liga se hraje 6.- 8.9.2001 v Mariánských Lázních !!!
Herní systém zůstává stejný.

MMČR na rány 2001 - Czech International Amateur Championship 2001
Výsledky,  results


Neděle 19.8.

Petr NičPetra KvídováPetr Nič a Petra Kvídová mistry ČR na rány pro rok 2001
Silná zahraniční účast, vynikající výsledky, dokonale připravené hřiště, nádherné, místy až tropické počasí,  a úspěch domácich hráčů. To jsou hlavní kladné charakteristiky letošního Mezinárodního mistrovství České republiky na rány v Karlových Varech, nejvyšší a nejprestižnější soutěže jednotlivců. ....pokračuje
Výsledky

Pátek 17.8.

Mezinárodní mistrovství České republiky - Karlovy Vary - den třetí 12:30
Spanilá jízda českých hráčů pokračovala dnes dopoledne. Smršť berdíků Petra Niče přinesla další skvělý výsledek 70. O nic pozadu nezůstal jeho spoluhráč s flightu Petr Skopový, který zahrál 71. Skore Petra Niče 70,68,70 (-9) nemá na Mistrovství České republiky obdoby. Třikrát pod par na šampionátu, to tu ještě nebylo. "Takový výsledek by bral i na Volvu", zněly komentáře kolem výsledkové tabule. Také součet Petra Skopového je vynikající 73, 71, 71 (-1). Prošli jsme s prvním flightem Nič, Skopový, Then posledních několik jamek dnešního kola a viděli jsme opravdu špičkový golf. Ničův kroucený putt do birdie, který zpočátku vypadal, že běží někam úplně jinam, ale v posledních třiceti centimetrech uhnul správně do jamky, dokumentují vyzrálé mistrovství toho mladého hráče. Jeho technickou vyspělost a rozvahu nad hrou potvrzuje i volba trojky dřeva pro drive na 16. jamce s vysvětlením "Jinak bych byl moc dlouhej a skončil bych vpravo v lese." Drive dopadl přesně doprostřed fairwaye a i tak byl odeset metrů delší než jeho spoluhráči, kteří k první ráně použili driver. Druhá, velmi vysoká rána dopadla na green, asi pět metrů od vlajky. Opět velmi dobře spočítaný putt a birdie na jednom z nejobtížnějších geenů republiky. Petr Nič vede průběžnou klasifikaci mistrovství s náskokem osm ran na druhého Skopového. Pokud nedojde k překvapení ze strany hráčl, kteří jsou ještě na hřišti, má Nič velmi výhodnou pozici do zítřejšího posledního kola. Dnes je cut, do kterého zítra postupuje 50 hráčů a 15 hráček.

Průbežně doplňované výsledky sledujte  zde

Čtvrtek 16.8.

Mezinárodní mistrovství České republiky - Karlovy Vary - den druhý
Rozhodným způsobem převzal otěže mistrovství do svých rukou Petr Nič z Golf Clubu Praha. Závěrečnými birdie na 17. a eagle na 18. jamce zahrál nejlepší výsledek kola 67 úderů, a je se součtem 137 (-7) v čele soutěže. Další nejlepší výsledky zahráli Petr Skopový(CZE)  71 a Matjaz Goicic 71. V ženách převzala vedení Petra Kvídová, která dnes zahrála 75. Její celkový součet je 155 ran (+11). Nejlepší ženský výsledek dnes  přinesla Slovenka Zuzana Kamasová, 72 ran.    Výsledky 2. kola - 2. Round  Results 

Petr Nič CZE
70, 67 -7

Petra Kvídová CZE
80,75

Zuzana Kamasová SK
85,72 

Středa 15.8.


Michael Then GER 
(68, - 4)

Mezinárodní mistrovství České republiky - Karlovy Vary - den první,
První kolo mistrovství ČR skončilo ve prospěch německých hráčů. V mužích vede po prvním kole Michael Then, který se svým soupeřům předvedl vynikajícím výkonem 68 úderů. O dvě rány pozadu zůstal náš Petr Nič, výkonem 70 úderů. Čtvrtou a pátou příčku obsadili Petr Němeček (73) a Petr Skopový (73). Dalšího našeho hráče najdete až na 15. příčce. Ženskou soutěž vede po prvním dni německá hráčka Katrin Poll (75). Obrovským překvapením ženské soutěže je druhá příčka naší mladinké Edity Nechanické, která zazářila  výkonem 75 ran. Je potěšitelné, že přes úmorné vedro plných 45 hráčů se dostalo pod hranici 80 úderů. V ženách, je situace méně vyrovnaná, hranici 80 úderů se podařilo pouze třem ženám.      Výsledky prvního kola     Průbežné výsledky

Petr Nič CZE
(70, -2)
xxx
Edita Nechanická CZE
(75, +3)

Neděle 12.8.

III.ligaV třetí lize se bojovalo o postup
V třetí lize, která probíhá regionálně, se o víkendu získávaly pozice pro boj o postup do druhé ligy. Utkání se konala v regionech Střed (Semily), Severozápad (Praha), Východ (Slavkov) a Jihozápad (Líšnice). Zvítězili a o postup budou zápasit:  GC Semily B (Střed), GC Praha B (Severozápad), PGC Ostrava B (Východ) a GK Líšníce B (Jihozápad). Ženská družstva bojovala pouze v regionu Východ, kde zvítězil  GC Austerlitz B.  Ženy GC Mariánské Lázně B (Jihozápad), GC Erpet B (Severozápad) a GC Semily B (Střed) postoupily do utkání o druhou ligu bez boje, jako jediná ženská družstva v regionu. Do třetí ligy byla zařazena ta družstva, která neuspěla při rozřazovacím turnaji v Ostravě (viz také neděle 22.7.,na této straně) a všechna ostatní přihlášená družstva, kterými jsou většinou "B" týmy klubů z první a druhé ligy.

Cihelny Match PlayMistrovství českých profesionálů na jamky 2001 v Cihelnách
Jamkové mistrovství ČR profesionálů se koná letos již potřetí. Má název Czech PGA Match Play Championship 2001. Ve dnech 24. -28.8. uvítá naše nejlepší profesionální hráče a jejich hosty nová osmnáctka v Cihelnách. Vlastnímu mistrovstsví předcházejí dvě kola kvalifikace, hrané také  v Cihelnách. První kolo proběhlo již  tuto sobotu 11.8.,  druhé se koná za týden 18.8. Z kvalifikačních kol postupuje do turnaje 32 nejlepších hráčů. Ušlechtilou tradicí tohoto turnaje je, že peníze a dary získané od sponzorů, VIP hostu a hráčů, jsou věnovány konkrétnímu postiženému člověku v tísni. Letos bude příjemcem  Markéta Žídková z Karlových Varů, která trpí těžkou vrozenou vadou zraku. Získané prostředky použije na operaci, která by měla zlepšit její zrak a umožnit studium.
Propozice      Výsledky 1. kola kvalifikace  
Z archivu: Mistrovství 2000

Pátek 10.8

MMČR rány 2001Mezinárodní mistrovství ČR na rány - Karlovy Vary
Ve středu 15.8. začne v Karlových Varech vrchol letošní sezóny, Mistrovství ČR na rány. Soutěž o titul Mistra a Mistryně České republiky uvítá na startu  99 mužů a 51 žen a je čtyřkolová. Cut bude proveden po třetím kole. Do 4. kola postoupí 40 mužů a 15 žen včetně hráčů, kteří budou mít stejný počet ran jako 40. hráč a 15. hráčka. V rámci mistrovství se hraje Pohár Národů v mužské a ženské kategorii. Týmy jsou složeny ze 3 mužů  nebo 3 žen. Hraje se na rány a do výsledku se počítají součet nejlepších výsledků z prvních dvou kol. Letošní české mistrovství se setkalo s nebývalým zájmem zahraničních golfistů. Přihlásilo se 37 hráčů a hráček z Německa, 10 z Řecka, 8 z Rakouska, 5 ze Slovenska, 3 z Polska, 2 ze Švýcarska, 2 z Maďarska, jedna Finka, jeden Chorvat, jeden Holanďan, jeden Brit, jeden Portugalec a jeden Američan. Vysoká účast ze zahraničí znamená omezení našich hráčů. Ze soutěže byli vyřazeni hráči ČGF od nejvyšších přesných hendikepů do stanoveného počtu soutěžících. Loňské tituly obhajují čeští hráči Petr Nič a Jana Peterková. Mistrovství se účastní předloňský Mistr ČR,  Švýcar John Lee. Nejlepšími hendikepy startovního pole se mohou pochlubit Rakušan Markus Gasplmair (+3), náš Petr Nič (+0,4) a Miroslav Holub (+0,2). Na startu se po mateřské přestávce objeví Martina Dorníková.
Z archivu:  Mistrovství ČR  2000  1999   1998

Čtvrtek 9.8.

Dětská Tour 2001 - závěrZávěrečný golfový kemp 4. ročníku Dětské Tour
(text a foto Daniela Gaudlová)
Zní to neuvěřitelně, ale letošní dětská túra je u konce. Týjó, rozčilovali se někteří, zrovna, když jsem se rozehrál. Ještě tak dva turnaje a dopadlo by pořadí úplně jinak. Jenže třídenní golfový kemp, zahájený turnajem v Mariánských Lázních a zakončený v Karlových Varech, udělal definitivní tečku. ...pokračuje   Výsledky

.

Ještěd2. ročník Lefthander Cupu na Ještědu.
Jedna z mála příležitostí srovnání výkonnosti na druhou stranu hrajících golfistů, se naskýtá tuto neděli na hřišti JGCC v Rozstání pod Ještědem. Nalevo hrající hráči se mohou přihlásit přes Internet, mailem recepce@golfjested.com, telefonem 048-5179420, nebo přímo v klubu.Součástí turnaje je prezentace levostranného vybavení a vložené soutěže..


Neděle 5.8.

Amateur Tour ATI Cup - Praha Motol - vítězí Nič a Kvídová
Motolské hřiště je pouze devítijamkové, mnoho mistrovských soutěží se zde nepořádá. Proto byl pro Golf Club Praha svátek, když mohl při křížkovém turnaji série Amateur Tour uvítat přední hráče České republiky, včetně nejlepší slovenské hráčky Zuzany Kamasové. Na startovní listině bohužel chyběli Miroslav Holub, sourozenci Peterkovi, Roman Svoboda a Tereza Pochobradská. Z turnaje se také omluvila přihlášená Stáňa Kopejtková. Z našich mladých nadějí chyběli dorostenci z Mariánských Lázní a na poslední chvíli se odhlásil Petr Václav. Na sportovní úrovni turnaje to však nezanechalo stopy.   ...pokračuje   Výsledky


Čtvrtek 2.8

GCPAmateur Tour ATI Cup 2001 - Praha Motol
Pražské hřiště uvítá o tomto víkendu přední amatérské  hráče naší země, na dalším křížkovém turnaji série Amateur Tour. Ten se koná pod hlavičkou sponzora ATI. Účast bohužel nepotvrdili Martin a Jana Peterkovi, Roman Svoboda, Tereza Pochobradská a další. Citelně chybět bude především Jana Peterková, která hraje prim v současném ženském golfu. Z mladých nadějí Prahu bůhvíproč vynechali  dorostenci z Mariánských Lázní. Škoda. Můžeme se však těšit na výkony Petra Niče, Miroslava Holuba,  Mikuláše Ordnunga, Petra Skopového, Jirky Holého, Lukáše Baslera, Petry Kvídové, Marty Balkové, Stáni Kopejtkové nebo domácí Zuzany Mašínové a ostatních našich reprezentantů. Z mladých nadějí nechybí Petr Václav. S potěšením konstatujeme účast bezkonkurenční slovenské ženské jedničky Zuzany Kamasové. Domácí klub má svá želízka v ohni  v podobě Petra Niče, Tomáše Vymazala, Vladimíra Velenského, Jakuba Jandy, Zuzany Mašínové a Zuzany Potužníkové. Určitě se na nejtěžším českém hřišti budou chtít vytáhnout. Nakonec, přijďte se do Motola podívat.

Propozice     Startovní listina

Středa 1.8.

ME mužů a žen s českou účastí
(Luboš Klikar) 
Česká golfová reprezentace mužů a žen má před sebou poslední dva výjezdy v tomto roce. K datu uzávěrky, tj. 23. a 30. červenci Česká golfová federace nominovala na ME mužů Miroslava Holuba (GCS) a Lukáše Baslera (GCS), na ME žen Janu Peterkovou (GCKV) a Stanislavu Kopejtkovou (GCML). Mistrovství Evropy mužů se bude hrát v dánském Odense Eventyr Golf od 22. do 25. srpna. Výkony nejlepších evropských hráčů včetně naší dvojice budeme moci sledovat online na internetové adrese www.dgu-golf.dk/championship.htm. Mistrovství Evropy žen se uskuteční o týden později, tj. od 29. srpna do 1. září v italském G.C. Biella. Také ženskou část ME budeme moci sledovat na internetu, tentokrát na adrese www.lebetulle.com Realizační tým české amatérské reprezentace věří, že čtveřice českých hráčů a hráček podá na ME co nejlepší výkony a výrazně vylepší zatím matný dojem z této reprezentační sezóny.

Lukáš Basler zvítězil na Ještěd Open.
(Aleš Vébr)
Absolutním vítězem golfového Ještěd Open 2001, neoficiálního otevřeného mistrovství největšího severočeského hřiště, se stal o uplynulém víkendu podle očekávání člen reprezentačního kádru ČR Lukáš Basler (Golf Club Semily, HCP 2,3).  Právě Basler, v rámci přípravy na jeden z vrcholů golfové sezóny pod Ještědem, dosáhl předchozí úterý v rámci Hendikepového dne vynikajícího výsledku 70, tj. par hřiště. Vytvořil tak jeho rekord a jako prémii získal volné fee do konce sezóny. Samotný turnaj byl poznamenán nemilým vnějším zásahem, když v noci na pátek těsně před turnajem uteklo z pastvin zemědělské společnosti sousedící s hřištěm stádo dobytka a vážně poškodila značnou část hřiště, včetně dvou grýnů. Díky obětavosti pracovníků hřiště se hrací plocha podařila uvést do hratelné podoby, nicméně ve spojitosti s horkým počasím dalo padesátce hráčů rozhodně zabrat. Open turnaj byl současně kvalifikací na podzimní Ještěd Masters, kam postoupilo 10 hráčů s nejlepším "brutto" výsledkem, a které bude jamkovým vrcholem sezóny 2001 pod Ještědem.

Úterý 31.7.

Klíč k českým hřištím II. - díl šestý Automotodrom Brno
Další díly seriálu, jak hrát naše golfová hřiště, jsou z připravované knihy Klíč k českým golfovým hřištím 2, autorky Daniely Gaudlové. Budou pokračováním její první české knihy o českém golfu Klíč k českým golfovým hřištím 1., která vyšla loni na podzim. Obě knihy vznikly ve spolupráci s našimi profesionálními golfovými trenéry, kteří vám nejen radí, jak nejlépe hrát jednotlivá hřiště, ale prozrazují i nejrůznější finty na zlepšení hry.Dnes Vám přinášíme další díl, návod jak hrát hřiště v Brně. Vstupte
Knihu Klíč k českým golfovým hřištím 1. je možné objednat zde.

Pondělí 30.7.

Memoriál Hanuše Goldscheidera - Karlovy Vary
Hanuši Goldscheiderovi, prvnímu porevolučnímu prezidentovi ČGF a jednomu ze tří obyvatel Síně slávy českého golfu,  byl věnován Memoriál,  jehož první ročník proběhl v sobotu 28.7.2001 v Karlových Varech. K uctění památky se sjeli jeho přátelé, blízcí a obdivovatelé. Z Anglie přijela také jeho blízká přítelkyně a spolupracovnice lady Luisa  Abrahams (za svobodna Raudnitzerová), naše mistryně z roku 1938. Stodvanáct hráčů a hráček vstoupilo v tropickém vedru na nádherné a výborně připravené hřiště v Olšových Vratech. První dvě kategorie hrály turnaj na rány, místo dnes již obvyklého Stablefordu. Výsledná čísla tomu odpovídají a hodnoty přes devadesát úderů byly běžným výsledkem.  O to více vynikají Mikuláš Ordnung a Marta Balková, kteří pod žhnoucím sluncem zahráli shodně pouhých 70 ran, dvě pod par. ...pokračuje
Výsledky

Neděle 29.7.

MMČR juniorů, dorostu a mládeže - Mariánské Lázně
Výborně připravené hřiště v Mariánských Lázních hostilo od středy 25. do pátku 27.7. Mezinárodní mistrovství ČR juniorů, dorostu a mládeže. Letos poprvé přibyla již vloni avizovaná kategorie mládeže do 14 let. Ze zahraničí se šampionátu nezúčastnil nikdo. Juniorská kategorie je dnes v podstatě kopií normálního mistrovství. Naši nejlepší hráči, alespoň jejich většina,  jsou právě v juniorském, či dorosteneckém věku. 
Souboj o titul juniorského mistra měl dva protagonisty, Miroslava Holuba ze Semil a Petra Niče z Prahy. ....pokračuje
Celkové výsledky   1. kolo   2. kolo
Z archivu:   Juniorka 2000  Juniorka 1999   

Pondělí 23.7.

MMČR juniorů, dorostu a mládeže - Mariánské Lázně
Ve středu začíná v Mariánských Lázních Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů (do 21 let) , dorostu (do 18 let) a mládeže (do 14 let) . Juniorská kategorie obsahuje nejlepší jména českého amatérského golfu.  Startují mj. Miroslav Holub, Petr Nič, Petr Skopový, Roman Svoboda nebo Tomáš Ševčík. V juniorkách na startu uvidíme Petru Kvídovou, Stáňu Kopejtkovou, Stáňu Samkovou nebo Terezu Pochobradskou. V dorosteneckých kategoriích se můžeme těšit na výkony Petra Damborského, Lukáše Tintěry, Lukáše Kordy,  Edity Nechanické, Lucky Šarochové nebo Terezky Buzické. V žákovských kategoricíh uvidíme Petra Václava, Honzu Šarocha neboTomáše Uhra. Klání naší golfové budoucnosti budou určitě velmi zajímavá a Golf.cz bude u toho. Propozice   
Z archivu:   Juniorka 2000  Juniorka 1999   

.

Hanuš Goldscheider1. ročník memoriálu Hanuše Goldscheidera
Po dětské verzi  na Líšnici pořádá Golf Club Karlovy Vary memoriál Hanuše Goldscheidera pro dospělé. Památku jedné z velikých postav českého golfu, jednoho ze tří obyvatelů Síně Slávy Českého Golfu přijedou svojí přítomností uctít hráči a návštěvníci turnaje, který proběhne tuto sobotu.
Propozice

.

Eurotel PGAEurotel PGA - druhé vítězství Karla Skopového Jr.
Druhé vítězství za sebou získal po Mariánských Lázních na Karlštejně Karel Skopový, výkonem 144. K vítězství patří odměna ve výši 45.000 Kč. Stejného celkového skore dosáhli také Jiří Němeček a Ondřej Trupl. Nejlepší výkon druhého kola zahrál Ondřej Trupl 69. Za zmínku stojí také výkon mladého Pavla Niče II, který zahrál třetí nejlepší skore kola (71) a o ránu mu unikla medailová pozice.
Výsledky:   sobotní  Pro-Am    neděle: Amatéři   neděle+pondělí:  Profesionálové  
Oficiální stránky túry

.

Neděle 22.7.

ČGFKvalifikace MČR družstev
V Šilheřovicích u Ostravy proběhla o víkendu kvalifikace družstev o zařazení do 1. až 3. ligy, podle nového soutěžního řádu. Do první ligy postoupilo automaticky prvních pět mužských a první tři ženská družstva loňského MČR. Jsou to muži GCML, PGCO, GCPY, GCP , PKGK, a ženy GCML, GCKV a GCP.  Ostaní kluby bojovaly o své zařazení právě zde v Šilheřovicích. Ke kvalifikaci se překvapivě nedostavilo ženské družstvo Golf Clubu Poděbrady. Překvapením také bylo nepostoupení mužského družstva Karlových Varů do první ligy. I. Liga se bude hrát začátkem září v Mariánských Lázních. II. liga proběhne koncem září v Cihelnách. III. liga proběhne regionálně. Skupina Střed bude hrát v Semilech, Východ ve Slavkově, Severozápad v Motole a Jihozápad na Líšnici.  Výsledky kvalifikace zde.

.

Eurotel PGAEurotel PGA Czech Open Golf Tour
Naši golfoví profesionálové pořádají letos svoje soutěže pod křídly společnosti Eurotel. Po Ostravě a Mariánských Lázních se tentokrát sešli k měření sil na Karlštejně. V sobotu se hrál obvyklý Pro-Am, ve kterém zvítězil profesionál Petr Moučka s amatéry Kubala, Mikolajek a Beneš. Dnes hráli profesionálové první kolo. Na startu se jich sešlo téměř šedesát. Nejlépe si vedl Karel Skopový mladší, který zahrál dvě pod par. Za ním se umístili Janez Grilc (72) a Michael Newel (73). Zítra hrají profesionálové druhé kolo. Po startu prvního kola profesionálů dostali příležitost také amatérští hráči. Těch se na startu sešlo téměř 150. Počasí přálo po oba dny, pouze v neděli zbrzdila start ranní mlha. ...pokračuje
Výsledky:   sobotní  Pro-Am    neděle:  Profesionálové    Amatéři   
Oficiální stránky túry

Neděle 15.7.

Darovanský dvůr - nová devítkaNová devítka - Darovanský dvůr
Golfový klub Darovanský dvůr znormoval minulý týden svoje devítijamkové hřiště. Hřiště dlouhé 6076 metrů dostalo poměrně vysoký stupeň obtížnosti 125 ze žlutých odpališť a 129 z červených. Je to obdobná obtížnost jakou mají Karlovy Vary nebo Karlštejn. Hřiště má členitou charakteristiku. Střídají se jamky na rovině s jamkami s výškovým převýšením. Vynikající jsou darovanské greeny. Přestože mladé, jsou kvalitní a rychlé. .....pokračuje
Výsledky

Sobota 14.7

ME družstev ženyMistrovství Evropy žen definitivně přerušeno pro mlhu a déšť.
Z důvodů neblahých meteorologickych  podmínek bylo Mistrovství definitvně přerušeno a Mistryněmi Evropy byly prohlášeny Švédky. Domácí Španělky skončily druhé. Pořadí se určovalo pomocí výsledků jednotlivých dnů kvalifikace. Česká republika skončila na 16. místě. Již včera se nehrálo pro déšť a mlhu, čekalo se na umoudření počasí. Téměř 15 miliónů litrů vody však spadlo na 56 hektarů hřiště  pouze dnes ráno od 8-11 hodin hodin a přidala se hustá mlha. Pořadatelé museli Mistrovství ukončit. Naše děvčata tedy hrála pouze kvalifikaci na rány a s žádným družstvem se v jamkovce neutkala. Do Prahy se naše reprezentace vrací zítra.
Vyhlášené konečné pořadí: 1.Švédsko  2.Španělsko  3.Skotsko   4.Itálie  5.Anglie  6.Francie  7.Německo  8.Wales  9.Dánsko   10.Irsko  11.Holansko  12.Finsko  13.Švýcarsko  14.Belgie   15.Island   16. Česká rep.  17. Norsko  18. Řecko   
Oficiální stránka mistrovství


Středa 11.7.

Historie českého golfuHistorie českého golfu - díl 6.
Vážení a milí čtenáři těchto stránek. S potěšením Vám předkládám další řádky historie českého golfu. Dnes Vám Prokop Sedlák bude vyprávět o letech šedesátých. O vzniku Československého golfového svazu, o práci Mily Plodka, Hanuše Goldscheidera, Ivo Balcara, Františka Krčmy, Karla Havelky, Jiřího Cieslara a dalších. Zjistíte jaké kluby tehdy existovaly, přečtete si sestavy družstev z té doby.   Vstupte.

.

22. ME družstev ženMistrovství Evropy družstev žen - den druhý, středa
Druhé kolo kvalifikace ME družstev žen zahrály nejlépe Švédky. Výsledkem 372 (+12) se vyhouply na první místo kvalifikační tabulkyJejich celkový výsledek je po dvou kolech 750 úderů (+30). Naše hráčky dnes zahrály podstatně lépe, o 16 úderů lépe než včera. Jana Peterková zahrála stejně  dobře, na její výkon je tradičně spolehnutí. Výrazně se zlepšila Petra Kvídová, která přinesla náš zatím nejlepší výsledek 75. V kvalifikaci skončila naše reprezentace na 16. místě a jsme ve třetím flightu.  Máme sice  stejný počet ran s Islandem, ovšem součet škrtaných výsledků je horší. Celkové skore ČR  je 816 úderů (+96). Kvalifikační výsledky našich děvčat jsou následující: Peterková 77,79 (41. místo v hodnocení jednotlivců), Kvídová 82,75 (48. místo), Kopejtková 86,81 (88. místo), Mašínová 82,86 (89. místo) Balková 89,83 (95. místo) a Samková 99,82 (104. místo). Zítra se začne hrát pavouk jamkovky. Naše děvčata mají volný den a čekají na vítěze utkání  Norsko-Řecko, se kterým budou hrát v pátek.  Oficiální stránka mistrovství

Úterý 10.7.

22. ME družstev ženMistrovství Evropy družstev žen
Na hřišti Meis ve španělském Pontevedru proběhlo dnes první kolo kvalifikace. Na start nastoupilo 18 národních družstev žen a celkem 108 hráček. Nejlépe zahrálo družstvo Španělska 377 ran (+17). Naše družstvo zahrálo celkem 416 úderů a je po prvním kole kvalifikace na 17. místě. V jednotlivcích zahrála nejlépe Španělka Nuria Clau 71. Naše děvčata hrála: Peterková 77 úderů (28. místo), Kvídová 82 (78.), Mašínová 82 (78.), Kopejtková 86 (96.),Balková 89 (103.) Samková 99 (107.). Mistrovství pokračuje zítra dalším kolem kvalifikace.
Oficiální stránka mistrovství

.

Karlík 2001Dětská tour 2001 - Karlík
Třetí turnaj čtvrtého ročníku Dětské Tour, Karlštejn, devadesát čtyři dětí, nádherné letní počasí, ale na golf přece jen trochu vedro. Hlavní organizátoři dětské túry Amara Hudcová a Olda Uher, stejně jako startéři, trenéři, kteří přijeli s některými týmy, rodiče i ostatní dospělí zahrnovali děti zásadním pokynem, nad kterým většina z nich za jejich zády obracela oči v sloup: ...pokračuje
Výsledky

Pondělí 9.7.

Turnaj Eurotel PGA Czech Open - Mariánské Lázně
(Text: Jana Adamcová)
Léto, déšť, bouřka, mokro, mokro, …Klobouk dolů před mariánskolázeňským hřištěm, že „ustálo“ kvanta vody, která se valila během sobotního podvečera a noci na neděli. Většina z účastníků večerní party, díky počasí ve stanu a ne na terase klubu, moc nevěřilo, že se v neděli bude hrát. A hrálo, … je pravda, že na několika místech mariánskolázeňského hřiště, tam kde nebyla jiná možnost, většinou na kraji bunkru zcela zaplněného vodou, byly umístěny modré kolíky znamenající půdu v opravě a beztrestný drop. Vzhledem k počasí překvapily fairwaye, kde každý očekával daleko více „stojící“ vody.
Neděle 8. 7., první opravdový hrací den pro účastníky druhého turnaje Eurotel PGA Czech Open Golf Tour 200, znamenal pro Karla Skopového juniora solidních 70 úderů, to znamená dvě pod par a náskok tří ran pro pondělní druhý den. Takřka domácí Petr Mrůzek k nedělním 76 úderům a dělenému devátému místu, pouze poznamenal: „Vzhledem k počasí a podmínkám jsem spokojený.“ 
Několik zajímavých čísel, i přes takové přírodní podmínky, byla k vidění i u amatérských hráčů, ať už u Alana Babického, a jeho 41 stablefordových bodů a zlepšení hendikepu na 1,5 v kategorii A (HCP 0 – 18,4) a nebo výsledek 40 bodů v kategorii B (HCP 18,5 – 26,4), což pro vítěze Jaroslava Fiuryho znamená nejen snížení hendikepu na 18,3, ale i přesun do kategorie A. V kategorii hráčů HCP 26,5 – 36 si vítězství zajistil Martin Deml se 45 body, podobně si vedl i Jiří Bernátek, ale toho odsunul na druhé místo vyšší hendikep. V kategorii Zelených Karet si prvenství, společně s novým hendikepem 36 odnesl Miroslav Král.
Sobotní PRO – AM byl díky opakované bouřce a průtrži mračen předčasně ukončen. Ranní flighty si s „profikem“ prošli celé hřiště, ale odpolední flighty se dostali pouze k jamce číslo 10, z tohoto důvodu byly vyhlášeny výsledky pouze za prvních 10 jamek, které absolvovalo všech 45 fligtů sobotního PRO – AM. Na prvních deseti jamkách mariánskolázeňského hřiště bylo nejúspěšnější družstvo ve složení Kučera, Piga, Pěnkava a Porš.
Pro následující turnaj Eurotel PGA Czech Open Golf Tour 2001 hraný na karlštejnském hřišti ve dnech 21. – 23. 7. 2001, si lze pouze přát pouze vhodnější počasí. Hlavně ať neprší .   Výsledky


Středa 28.2.

Zemřel Hanuš Goldscheider
Ve věku nedožitých 80 let zesnul dnes ráno muž, který dlouhou dobu stál v čele československého a později českého golfu, na jehož vývoji se významnou měrou podílel.  S Hanušem Goldscheiderem odešla jedna z nejvýraznějších postav našeho golfu. Byl  prezidentem České golfové federace, členem Royal & Ancient Golf Clubu v St. Andrew, členem pravidlové komise EGA a mezinárodně nejznámější český golfový činovník. Podílel se na zachování golfu v dobách totality a po jejím skončení přivedl do Čech významné mezinárodní akce.  Aktivně se podílel na vstupu dětí do českého golfu a rád se vyhříval pohledem na jejich hemžení na hřištích a simulátorech. Byl všude a u všeho. Pokud mohl,  nevynechal jedinou významější akci. Jeho mateřským klubem byl Golf Club Praha.  Je jedním ze tří obyvatelů Síně slávy českého golfu.  O jeho zásluhách pro golf  byly popsány metráky papíru a zaplněny megabyty paměti. Ve zkratce však lze o Hanuši Goldscheiderovi říci, že byl milovaným otcem českého golfu a nechal v něm nesmazatelnou stopu své osobnosti. Rozloučení s Hanušem Goldscheiderem se koná v pondělí 5.3.2001, ve 13:00 hodin ve Strašnickém  krematoriu v Praze.


 co tu bylo a už není, hledejte v archivu
 


 
Jste návštěvníkem č.

od 1.5.1996

statistické údaje o návštěvnosti stránek Golf.cz najdete zde

Datum 24.4.01 31.5.01                      
Počet návštěv 90.000 100.000                      

Datum 2.10.97 29.8.98 13.4.99 24.7.99 15.10.99 14.1.00 19.3.00 13.5.00 27.6.00 29.7.00 9.10.00 8.1.01 4.3.01
Počet návštěv 5.000 10.000 15.000 20.000 25.000 30.000 35.000 40.000 45.000 50.000 60.000 70.000 80.000© 1996-2001 golf.cz
Není-li uvedeno jinak, je autorem textu a fotografií Ivan Paggio.
Fotografie podepsány © Digimarc .
Stránky jsou kolaudovány pro MSIE5. 
Zobrazení v jiných nebo starších prohlížečích může vykazovat grafické odlišnosti.
Design  Mabel