MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ A DOROSTU
Praha Karlštejn Golf Club
13. - 15.7.1999

junioři     juniorky     dorostenci     dorostenky

Junioři do 21 let a dorostenci do 18 let bojovali  na karlštejnském hřišti o mistrovské tituly. Mistrovství se hrálo tříkolově, první den na SSS 72, další dny na SSS 73. Hřište bylo velmi dobře připravené a počasí  vrtošivé. Kvůli bouřkám se musela přerušovat hra.  V kategorii juniorů nenechal semilský Míra Holub  nic náhodě a zvítězil o celkových sedm ran.   Kategorii juniorek vyhrála o dvě rány Stáňa Kopejtková z Mariánek.
V dorostencích se titul prali Roman Svoboda s Petrem Skopovým  až do poslední jamky. Až rozstřel na 19. jamce rozhodl pro
Romana Svobodu z Poděbrad. V dorostenkách zvítězila s přehledem Petra Kvídová ze Štiřína.

První tři místa v juniorské kategorii obsadili zleva: druhý Robert Schovánek (GCS), vítěz Miroslav  Holub (GCS), třetí Jakub Kučera (GCEP). Kategorie dorostenců zleva: druhý Petr Skopový (GCKV), vítěz Roman Svoboda (GCPY), třetí Martin Vancl (GCS). První tři juniorky zleva: druhá Jana Peterková (GCKV), vítězka Stáňa Kopejtková (GCML) a třetí Zuzana Mašínová (GCP).

Dorostenky, zleva druhá Tereza Pochobradská (PGCO), vítězka Petra Kvídová (GCŠ) a třetí Barbora Barcalová (GCKV) Roman Svoboda z Poděbrad bojoval o titul do poslední chvíle. Na 18. jamce byl s Petrem Skopovým stejně. Poslední, 19.  jamka rozhodla pro něj. Petra Kvídová (GCŠ), naše nejlepší současná  hráčka, prošla soutěží bez zaváhání. Nejbližší soupeřce utekla o celkových 8 ran.

Petr Skopový z Karlových Varů získal již v červnu  titul Mistr České republiky v jamkové hře  pro rok 1999.  Dorostenecký titul mu unikl v rozehrávce na 19. jamce. Tento tělocvičný prvek s vysokou obtížností a gymnastickou hodnotou používá Roman Svoboda (GCPY)  ke čtení greenů.

Petr Nič (GCP) jeden z horkých favoritů na titul zahrál dobře pouze první den. Výkony 71,80 a 88 svědčí o nevyrovnanosti současné formy tohoto jinak vynikajícího hráče.

Bára Barcalová (GCKV) má formu. V této sezóně její jméno zatím nechybělo na čelních místech všech soutěží.
Petr Damborský ze Štiřína, objev tohoto roku, se bez ostychu usadil v naší mladé golfové špičce. Na tomto mistrovství  obsadil 6. místo.
Nejvíce fanoušků měli na Karlštejně  hráči Karlovarského GC. Na 18. jamce provádělo Péťu Skopového 15 příznivců z jeho klubu. Toto jsou Míra Mařík a Stáňa Samková z Varů.