GOLFISTA ROKU 2000
Zámeček Sluncová Praha
3.1.2001

výsledky ankety

Internetové stránky golfnet.cz a golf.cz uspořádaly na stránkách golfnet.cz, koncem minulého roku, anketu o golfistu roku. Návštěvníci těchto serverů volili z deseti mužů a deseti žen, vybraných z prvních pozic federačního žebříčku, svého favorita. Na rozdíl od žebříčku České golfové federace, kde je Golfista   roku jasně dán první, přesně parametrizovanou pozicí mužského a ženského žebříčku, měli čtenáři golfových stránek možnost vyjádřit svojí volbu podle svých představ. Vyjádřili tak svoje preference nejen podle výsledkům hráčů, ale také podle dojmu, který na ně tito hráči udělali. Hlasujících bylo ke dvěma stům, což v tomto prostředí není málo. Ve středu 3.1.2001 předali pánové  Marko Zekič, webmaster golfnet.cz a Ivan Paggio webmaster golf.cz ocenění vítězům ankety. V mužské kategorii zvítězil Miroslav Holub z Golf Clubu Semily, v ženské Jana Peterková z Golf Clubu Karlovy Vary. Spolu s uvedenými provozovateli internetových golfových stránek předával ceny prezident České golfové federace pan Hanuš Goldscheider. Vyhlášení byli za ČGF přítomni také Karel Vopička, Zdeněk Kodejš a Luboš Klikar. Podívat se přisli všichni golfoví novináři a krátký záznam z vyhlášení natočili filmaři agentury Ages.


Miroslav Holub a Jana Peterková. V listopadu se jako první hráči žebříčku ČGF stali hráči roku 2000, podle regulí České golfové federace (viz Večer českého golfu).  V prosinci se stali hráči roku volbou návštěvníků internetových  stránek. Potvrzuje to jejich suverenitu v čele českého amatérského golfu. Miroslav Holub, Golf Club Semily. V současné době studuje v americkém Hartfordu, kde je jedničkou místního golfového týmu. Jak si tam vede můžete sledovat zde. Internetovým hráčem roku se stal ziskem 79 hlasů ze 182, což představuje plných 43%.

Jana Peterková, Golf Club Karlovy Vary. Také studuje v Americe. Jak se jí tam daří si můžete přečíst zde. V internetové anketě zvítězila zcela jednoznačně ziskem 65 hlasů, což představuje plných 47%. Luboš Klikar,  byl přítomen vyhlášení nejen jako kapitán české reprezentace ale také jako klubový kolega a osobní přítel Míry Holuba.

Janu Peterkovou dovezli z Varů po zledovatělých cestách její rodiče. Na snímku vlevo Janina maminka Vlasta Peterková, kterou si budete pamatovat jako organizátorku MČR PGA, a zakladatelku Sdružení hráčů bez klubové příslušnosti. Jaroslav Peterka, Janin otec, člen PGA, má plnou hlavu výstavby mistrovského hřiště v Cihelnách a myriády starostí okolo. V tomto roce bude hřiště otevírat.

A teď k pořadatelům ankety. Doufám že pan Marko Zekič, šéfredaktor serveru golfnet.cz, na kterém anketa proběhla, promine fotografovi nezaostřený snímek. Golfnet.cz se nedlouho po spuštění v září loňského zařadil mezi nejlepší golfové stránky. Jeho vysoká návštěvnost je toho nejlepším důkazem. Pro internetové golfisty chystá Marko Zekič na tento rok další zajímavé projekty. Ivan Paggio - golf.cz. Organizátor vyhlášení, autor a fotograf této reportáže. K Vánoců si věnoval nový digitální superfotoaparát, který snad umí i dojít nakoupit. Kromě jiného jej lze spouštět dálkovým ovládáním. Dokud toto neměl, nebylo jej na fotkách zaplaťpánbůh vidět. Teď se hned nacpal před objektiv, vejtaha. No, to si užijeme.

©paggio040101

odd_iron.gif (543 byte)