cgf.gif (1943 byte)
ČESKO - SLOVENSKO  13:2
Golf Club Austerlitz
25. - 26.8.2001

Výsledky     Netříděné fotografie

Utkání obou, kdysi spojených zemí, má již dlouholetou tradici. Začínalo po revoluci jako klubová setkání Karlštejna s Bernolákovem. Před třemi lety se iniciativou ČGF poprvé dostalo na opravdu mezinárodní úroveň. V roce 1998 se v bratislavském Bernolákovu a rakouském Hainburgu upustilo od klubového pojetí a poprvé se setkaly národní reprezentace obou republik (viz reportáž z roku 1998). Po dalších dvou letech klubových utkání se  letos opět utkali nejlepší hráči, které měly obě republiky k dispozici. 
Za Českou republiku nastoupili: Petr Damborský, Petr Frank, Štěpán Havránek, Jiří Holý, Jan Klikar, Edita Nechanická, Petr Němeček, Petr Nič, Zuzana Potužníková, Kryštof Petele,  Kateřina Resová a Stanislava Samková
Slovenskou republiku reprezentovali: Zuzana Bieliková, Pavol Bielik, Kristína Furdíková, Luboš Gerek, Veronika Faláthová, Augustin Hauskrecht, Michal Hauskrecht, Barbora Kachlíková, Viliam Masár, Milan Sopko, Peter Špaček a Peter Wieger. Otec a syn Hauskrechtovi a Peter Wieger byli  spolu se Zuzanou Potužníkovou a Barborkou Kachlíkovou hráči, kteří hráli obě utkání. Další hráč bernolákovského utkání Miroslav Wieger, byl tentokrát přítomen jako kapitán Slovenské reprezentace. Kapitánem reprezentace České republiky byl pro toto utkání, stejně jako před třemi lety, jmenován Ivan Paggio.
Utkání se konalo na devítijamkovém hřišti Golf Clubu Austerlitz. Vysoká herní úroveň a vynikající kvalita hřiště byla příjemným překvapením pro většinu účastníků, kteří zde hráli poprvé. Slavkovské hřiště bylo přítomnými bez rozdílu hodnoceno jako velmi krásné. Je členité, bohatě tvarované, plné vody a bunkerů.
Překvapením, i když ne tolik neočekávaným, byl výrazný výkonnostní vzestup slovenských hráčů. Oproti situaci před třemi lety, kdy utkání bylo až příliš jednoznačnou záležitostí českých hráčů, neměla česká reprezentace tentokrát se slovenským soupeřem tak lehkou práci. Pro utkání byly vybrány formy zápasu: první den fourball na rány  a foursome na rány, druhý den fourbal na jamky a singly na jamky. První den zvítězili Češi 6:0, druhý den 7:2. Slovenské body uhráli Peter Wieger a Michal Hauskrecht.
Počasí bylo nádherné bez jediného mráčku, teplota přes 30 stupňů, mírně větrno.


Reprezentace České republiky zleva nahoře: Karel Vopička, Kryštof Petele, Edita Nechanická, Petr Frank, Petr Nič, Petr Němeček, Petr Damborský, Jan Klikar a Pavel Drda. Dole zleva: Kateřina Resová, Zuzana Potužníková, Stanislava Samková, Jiří Holý a Štěpán Havránek. Slovenská reprezentace zleva nahoře: Peter Špaček, Miroslav Wieger (C), Peter Wieger, Michal Hauskrecht, Duco Hauskrecht, Viliam Masár a Luboš Gerek. Dole zleva:  Pavol Bielik, Milan Sopko, Zuzana Bieliková, Veronika Faláthová, Kristína Furdíková a Barbora Kachlíková.

Trojnásobný mistr České republiky Petr Nič byl nasazován jako nejlepší hráč. Držitel kladného handicapu +1,2 svoje zápasy  v pohodě udržel. Slavkovské hřiště, které předtím nikdy nehrál, se mu velice líbí. Zápas hrál  s chutí, potěšením a typickým "zubatým" úsměvem. Sobotní fourbal, ve kterém hrál s benjamínkem české reprezentace Štěpánem   Havránkem proti Hauskrechtovcům vyhráli výkonem 72. Nedělní singl na jamaky proto Milanu Sopkovi vyhrál 5/4. Hauskrechtovci. Otec Augustin a syn Michal hrají pěkný golf. Michal přinesl Slovensku jeden ze dvou bodů v nedělním singlu s Petrem Němečkem. Rozhodnutí padlo až na 18. jamce (2/0).

Jiří Holý, hráč "č.2" českého týmu. V sobotním fourbalu nejelpším míčem porazil s Kryštofem Petelem dvojici Peter Špaček, Peter Wieger poměrem 72:83. Milan Sopko narazil v neděli na nejlepšího českého hráče Petra Niče se kterým prohrál o pět jamek čtyři jamky před koncem. Zápas tedy skončil na 14. jamce 5/4.

Stanislava Samková vyhrála bez problému oba své zápasy. Sobotní   foursome s Nechanickou proti dvojici Bieliková-Furdíková vyhrála s převahou 80:104 a nedělní jamkovku proti čtrnáctileté Faláthové 6/4. Zuzana Bieliková, půvabná hráčka slovenského týmu. Hrála vždy ve dvojici a své zápasy prohrála.

První společný oběd české reprezentace. Cesta autobusem od Erpetu do Slavkova netrvala ani tři hodiny. Před odpoledním pátečním tréninkem se česká výprava společně naobědvala ve Slavkově. Sobotní společná večeře obou reprezentací proběhla v příjemném prostředí a příjemné atmosféře posezení starých známých. Svoje reprezentanty přijel pozdravit prezident Slovenské golfové únie pan Zlocha (vlevo), za ČGF vystupoval předseda STK Karel Vopička.

Olda Res, prezident GC Austerlitz a člen prezidia ČGF. Karel Vopička na věži kontroluje cvrkot na hřišti. Na věži je nejlepší přehled, a nejmenší vedro.

Architekt Dušan Jakoubek, realizátor slavkovského hřiště. Kristína Furdíková, další půvabná tvář slovenského týmu. Hrála ve dvojici se Zuzanou Bielikovou jak sobotní foursome tak nedělní fourbal.

©paggio270801

odd_iron.gif (543 byte)