POHÁR KLUBŮ - FINÁLE
Golf Club Austerlitz
25. - 26.8.2001

výsledky

Pohár klubů je soutěží šestičlenných družstev hráčů do šestnácti let. Kvalifikace proběhla v červenci ve čtyřech regionech Severozápad, Jihozápad Východ a Střed. Finále proběhlo na krásném a velmi dobře připraveném hřišti Golf Clubu Austerlitz v jihomoravském Slavkově, za krásného počasí a velikého tepla přes 30 stupňů. Hrála se jamková hra. Družstvo GC Karlovy Vary ve složení Nosek, Příhoda, Stanislav, Tintěra, Trubač a Zedníček porazilo ve finálovém zápase družstvo GC Erpet Praha 3:2 a získalo Poháru klubů. Konečné pořadí poháru je následující: 1. GC Karlovy Vary, 2. GC Erpet Praha, 3. GC Štiřín, 4. Park GC Ostrava.


Vítězné družstvo GC Karlovy Vary:
Zleva trenér Karel Skopový, Jakub Stanislav, Jan Zedníček, Lukáš Tintěra, Jan Trubač, František Nosek, Karel Příhoda a Pavel Drda.
Stříbrné družstvo GC Erpet Praha:
Zleva Vilém Zulák, Marek Klaus, Dominik Hart, Martina Kodejšová, Lukáš Princ, Samanta Budínová, Lucie Šarochová a Nicole Uhrová. Do boj o pohár se Erpet dostal přes Štiřín, který porazil 5:4.

Bronzový GC Štiřín:
Zleva Ondřej Kůs, Petr Václav, Tomáš Maštalíř, Tomáš Malec, Jakub Maštalíř a Vít Kršňák,
Losování finále proběhlo nadvakrát. První rozlosování bylo po protestu zrušeno. Druhé rozlosování proti sobě postavilo stejná družstva jako první. Losování provedla mladinká Růžičková.

Oporou GC Erpet byl také Marek Klaus. Svůj sobotní  singl  s Ondrou Kůsem strhl ve svůj prospěch na poslední chvíli. Na 14. prohrával o tři jamky ale poslední čtyři jamky zabral, a nakonec vyhrál 1/0 na poslední jamce. Slavkovské hřiště má rozlehlý chiping a putting s velikým cvičným bunkerem.

Lucie Šarochová, GC Erpet Praha.V sobotu prohrála singl s Petrem Václavem (GCŠ) 4/2, v neděli přinesla svému družstvu bod vítězstvím nad Karlem Příhodou (GCKV) vítězstvím 3/2. Nepříjemný závěr měl souboj o třetí místo mezi GC Štiřín a Park GC Ostrava. Na poslední, rozhodující osmnácté jamce, kdy rozhodovaly poslední putty stála ostravská Radka Sedláčková podle soupeřů v dráze puttu svého spoluhráče Michala Juhaniaka.  Štiřínští  prohlásili jamku za vyhranou a zvedli míče. Radka nepočkala na verdikt rozhodčích a podepsala skorkartu.  To bylo rozhodující při posouzení skutečností, které provedli rozhodčí, kapitáni a zúčastnění hráči (na obrázku). Vítězství, které  připadlo Štiřínu se neobešlo bez diskusí, slz, emocí a má určitě hořký nádech. Škoda. Stačilo přivolat rozhodčího a žádat o rozhodnutí. Příště !

Nedílnou součástí všech turnajů jsou doprovázející rodiče.  Paní Hartová sleduje z povzdálí  výkony svého syna Dominika. Paní Uhrová (vlevo) vyhlíží na 18. jamce svojí dceru Nikole. Paní Gyacintová (vpravo) se v tropickém dni zasněně dívá na blízké  koupaliště   s padesátimetrovým bazénem.

Do Slavkova cestovaly reprezentace a Erpet společně. Společně také poobědvaly pro příjezdu do Slavkova. V popředí tabule vidíte reprezentanty, v pozadí hráče Erpetu. Na hřišti probíhaly současně Pohár klubů a utkání Česko-Slovensko. Organizace byla bezchybně zvládnuta Karlem Vopičkou z ČGF (vlevo) a Dušanem Jakoubkem, manažerem GCA.

©paggio270801

odd_iron.gif (543 byte)