MEMORIÁL HANUŠE GOLDSCHEIDERA 2001
Golf Resort Karlovy Vary
28.7.2001

výsledky

Hanuši Goldscheiderovi, prvnímu porevolučnímu prezidentovi ČGF a jednomu ze tří obyvatel Síně slávy českého golfu,  byl věnován Memoriál,  jehož první ročník proběhl v sobotu 28.7.2001 v Karlových Varech. K uctění památky se sjeli jeho přátelé, blízcí a obdivovatelé. Z Anglie přijela také jeho blízká přítelkyně a spolupracovnice lady Luisa  Abrahams (za svobodna Raudnitzerová), naše mistryně z roku 1938. Stodvanáct hráčů a hráček vstoupilo v tropickém vedru na nádherné a výborně připravené hřiště v Olšových Vratech. První dvě kategorie hrály turnaj na rány, místo dnes již obvyklého Stablefordu. Výsledná čísla tomu odpovídají a hodnoty přes devadesát úderů byly běžným výsledkem.  O to více vynikají Mikuláš Ordnung a Marta Balková, kteří pod žhnoucím sluncem zahráli shodně pouhých 70 ran, dvě pod par. Mikuláši Ordnungovi šlapali na paty Petr Skopový,  Martin  Holub a Lukáš Tintěra.  Marta Balková neměla v turnaji soupeřku, od druhé hráčky jí dělilo 15 ran.  Turnaj byl skvěle připraven a proběhl v příjemné atmosféře .


Nejlepší muži 0-18:
1. Mikuláš Ordnung PKGK - vpravo
2. Petr Skopový GCKV - třetí zleva
3. Martin Holub PKGK - druhý zleva
4. Lukáš Tintěra GCKV - sedící
5. JAroslav Hanek GCKV - první zleva
Nejlepší ženy 0-28:
1. Marta Balková GCKV - uprostřed
2. Linda Neumanová GCKV - vpravo
3. Iveta Holubová PKGK - vlevo

Kategorie muži 18,1-28:
1. Ludvík Svoboda I.GCM - uprostřed
2. Ivo Ipser GCCP - vpravo
3. Robert Mach GCKV - vlevo
Kategorie ženy 28,1-ZK:
1. Milena Barcalová GCKV - uprostřed
2. Hana Kocandová GCNB - vlevo
3. Jana Weagová GCKV - vpravo

Kategorie muži 28,1-ZK:
1. Jiří Švarc GCML - vpravo
2. Tomáš Karban GCPY - na snímku chybí
3. Miloš Říha GCKV - vpravo
Snímek na památku, zleva:
Milan Veselý - prezident ČGF
Marta Balková - vítězka
Luisa Abrahams - čestný host
Pavel Drda - ředitel GCKV
Mikuláš Ordnung - vítěz

Lady Luisa Abrahams. V roce 1938 vyhrála Mezinárodní amatérské mistrovstsví ČSR, vdala se do zahraničí a po válce se do Čech vracela za obchodními záležitostmi. Úzce spolupracovla s Hanušem Goldscheiderem a byla jeho pojítkem s anglickým golfovým světem. Jeden z dobrých přátel Hanuše Goldcheidera, podnikatel Ranko Pecič, nemohl na Memoriálu chybět.

Marie Kadeřábková (vlevo), hráčka domácího klubu, byla představitelkou krásy a módy v předrevolučním Československu. V osmdesátých a devadesátých letech zdobila její krása všechny modní přehlídky, časopisy a reklamní fotografie.  Z jejího půvabu a šarmu nic neubylo. V turnaji obsadila 5. místo. Petr Skopový (GCKV), náš reprezentant,  zůstal za vítězem o jedinou ránu.  S výkonem 71 byl snad spokojen. I když na tomto hřišti umí zahrát  ještě lepší výsledek.

Ivo Ipser (GCCP) zahrál 88 (43 bodů) a zlepšil si hendikep o dvě a pů rány. Gratulujeme. Iveta Uhrová (vpravo), hráčka GCEP obsadila ve své kategorii 10. místo.

Pánové Kriegl a Rulák, pracovníci Golf Resortu. Přišli podívat na vyhlášení vítězů a ukončení turnaje, na jehož přípravě a realizaci se podíleli. Ukončení turnaje. Poděkování hráčům, hostům, organizátorů, vzpomínka na Goldiho a přání: "Příští rok nashledanou."

©paggio300701