cgf.gif (1943 byte)
MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
JUNIORŮ, DOROSTU A ŽÁKŮ
Golf Club Mariánské Lázně
25. -  27.7.2001

Celkové výsledky     2. kolo      1. kolo 
Z archivu:   Juniorka 2000  Juniorka 1999  
nezařazené fotografie  

Výborně připravené hřiště v Mariánských Lázních hostilo od středy 25. do pátku 27.7. Mezinárodní mistrovství ČR juniorů, dorostu a mládeže. Letos poprvé přibyla již vloni avizovaná kategorie mládeže do 14 let. Ze zahraničí se šampionátu nezúčastnil nikdo. Juniorská kategorie je dnes v podstatě kopií normálního mistrovství. Naši nejlepší hráči, alespoň jejich většina,  jsou právě v juniorském, či dorosteneckém věku. 
Souboj o titul juniorského mistra měl dva protagonisty, Miroslava Holuba ze Semil a Petra Niče z Prahy. Mistrovský titul pro sebe získal impozantním finišem v posledním kole (68) Petr Nič. Zatímco Holub hrál celé mistrovství vyrovnaně (73,77,76) měl Petr Nič vzestupnou tendenci (81,72,68). Do posledního kola nastupoval Holub na prvním místě, Nič na něj v celkovém součtu ztrácel tři rány. Do druhé poloviny posledního kola kola nastupovali se stejným score, po devíti jamkách měli oba 35 ran. Druhá devítka se však Holubovi nevydařila. Zatímco v první nechyboval a šel v paru, v druhé zahrál dvě double bogey, jedno bogey, čtyři pary a jedno birdie. Přinesl 76.  Petr Nič zahrál v druhé devítce pět  birdie a pouze jedno bogey. Na čtrnácté jamce už Nič věděl, že na Holuba ztrácí v celkovém součtu pouze jednu ránu a to pro něj byl pořádný stimul. Zahrál dvě bidrie za sebou, zatímco Holub na čtrnáctce double bogey . Nič by ve vedení a už hrál na udržení. Ješte jeden berdík se urodil  na sedmnáctce a ejhle: 68,  čtyři pod par.  Nič získal na Holuba v nedělním kole  plných 8 ran. Což stačilo na likvidaci Holubova náskoku a ještě pět ran zbylo. Pro Petra Niče je to třetí titul Mistra ČR. Vloni na juniorce získa titul dorosteneckého mistra a na mistrosvství na rány nejvyšší titul mistra České republiky na rány.
Dívčí juniroský titul si způsobem start-cíl suverénně  přivlastnila Petra Kvídová z GC Štiřín. Ani na chvilku k sobě nepustial blíž jedinou soupeřku. Vedla od prvního do posledního kola a druhé v pořadí Stáně Kopejtkové utekla o 17 ran.
V dorostenecké kategorii vedl obě první kola Petr Damborský z GC štiřín. V posledním kole se na něj dotáhl Pavel Korda z Ostravy. V rozstřelu byl úspěšnější Korda a stal se dorosteneckým mistrem ČR.
V dorostenkách se rozhodovalo mezi domácími Nechanickou a Křížovou. Titul nakonec získala Edita Nechanická, která v posledním kole zahrála 78, zatímco Křížová 83.
V žákovské kategori chlapců měl po dvou dnech Petr Václav ze Štiřína náskok dvanáct ran na druhého, domácího  Kryštofa Petele. Třetí kolo se mu však zcela nevydařilo,  byl po dvanácté jamce 16 nad a skončil výsledkem 91. Naopak,  třetí kolo se vydařilo Petelemu, který zahrál nádherných 78. Václavův náskok tím eliminoval a o ránu vyhrál.
V žákovské kategori dívek si pro titul bez problémů došla domácí Sabrina Eliášová. Druhou v pořadí za sebou nechala o devět ran.
Počasí přálo a mariánskolázeňští si zaslouží absolutorium za přípravu hřiště a organizaci mistrovtsví. Obojí bylo skvělé. Lucie Šarochová zahrála v neděli Hole in One na 13. jamce.


Nejlepší junioři:
Mistr ČR  Petr Nič GCP - uprostřed
2. Mir. Holub GCS - vpravo
3. Jiří Holý GKČ - vlevo
Nejlepší juniorky:
Mistryně ČR Petra Kvídová GCŠ - uprostřed
2. Stanislava Kopejtková GCML - vlevo
3. Zuzana PotužníkovíáGCP - vpravo

Nejlepší dorostenci:
Mistr ČR Pavel Korda PGCO - uprostřed
2. Petr Damborský  GCŠ - vlevo
3. Ondřej Lébl GKL - vpravo
Nejlepší dorostenky:
Mistryně ČR Edita Nechanická GCML - uprostřed
2. Markéta Křížová GCML - vpravo
3. Lucie Šarochová GCEP - vlevo

Nejlepší žáci:
Mistr ČR Kryštof Petele GCML - uprostřed
2. Petr Václav GCŠ - vpravo
3. Jan Trubač GCKV - vlevo
Nejlepší žákyně:
Mistryně ČR Sabrina Eliášová GCML - uprostřed
2. Agáta Dudysová BGK - vpravo
3. Silvie Dittertová GCML - vlevo

Petr Nič (GCP) se předvedl v posledním kole nádherným výsledkem 68. Zhrál šest  birdie a pouze dvě bogey, zbytek par. Miroslav Holub (GCS) hrál pod své možnosti. První dvě kola se tahal o vedení s Romanem Svoodou (oba 73,77), ve třetím podlehl rozjetému Ničovi o osm ran.
 
Suverénka juniorky dívek Petra Kvídová GC Štiřín. V pohodě zahrála všechny tři kola pod 80 (72,77,75) a nedala soupeřkám pražádnou šanci. Stáňa Kopejtková zahrála jako druhá pod 80  ve třetím kole  (82,80,79). Druhou pozici uhájila lepším hendikepem před Zuzanou Potužníkovou.

Kryštof Petele (GCML). Parádních 78 a zakolísání Petra Václava v posledním kole přineslo Kryštofovi mistrovský titul (85,85,78). Petr Václav, papírový favorit kategorie, hrál skvěle a v druhé kolo uhrál dokonce za 76 ran. Úlet v třetím kole, ve kterém se mu povedlo na druhé jamce zahrát 10, jej připravil o první titul (82,76,91).

Vyhlašování vítězů. Zleva ředitel soutěže Dalibor Procházka, Milan Veselý - prezident ČGF, Pavel Drda - předseda komise pro mládež ČGF a Jiří Tobrman - prezident GCML.

©paggio300701