MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE HŘE NA RÁNY
GOLF CLUB MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
29.7. - 1.8.1999

konečné výsledky muži     konečné výsledky ženy

Mistrovství České republiky na rány proběhlo letos na komorním hřišti v Mariánských Lázních. Hřiště bylo ve výborném stavu a počasí přálo golfu ze všech sil. Ani jeden den nepršelo, bylo teplo a  slunečno, bez vedra.
Do Mariánek se sjela česká amatérská špička (bez Míry Holuba, který je v USA) a několik kvalitních hráčů z Evropy. Hrály se 4 kola. Cut byl po 3. kole a postupovalo prvních 40  mužů a prvních 15 žen.
O napínavý závěr mistrovství se postarali Švýcar
Lee a Rakušan Wiegele. Lee pokojně vedl první tři dny turnaje. Wiegele, který zahrál v sobotu fantastických 67, dostal chuť a v posledním kole Leeho dotáhl. Na poslední jamku došli oba -1 a oba fantasticky proměnili zhruba sedmimetrové putty.  To byly nervy. Šlo se tedy na rozherávku, ve které na 21. jamce zvítězil Lee.
V ženské soutěži vedla první tři dny karlovarská Marta
Balková. Do posledního kola nastupovala s náskokem 3 rány na druhou Petru Kvídovou.  Kvídová hrála v neděli vynikající golf,  porazila Balkovou o pět ran a titul získala pro sebe po druhé za sebou.
Kromě titulu Mistra ČR se hrálo také o Pohár národů tříčlenných družstev, kde zvítězilo mužské družstvo Švýcarska a ženské družstvo Česká republika II.

Švýcar John Lee, HCP -2, by zřejmě prošel turnajem bez zaváhání, kdyby mu v neděli zle nezatopil Wiegele. Po prvním dni pátý,   po druhém osmý a  po třetím druhý. Tak postupoval turnajem Rakušan Martin Wiegele. Tímto puttem se dostal Wiegele do pozice adepta na titul. Kdyby Lee neproměnil následující putt, cestoval titul opět do Rakouska.

Jamka se již do objektivu nevešla ale putt to byl dlouhý a spadl tam. John Lee na 18. jamce, poslední úder který ho udržel ve hře o titul. Velmi příjemným překvapením byl domácí Petr Tobrman, který nakonec obsadil celkové 6. místo druhé z Čechů.  Petr také jako jediný Čech hrál celý turnaj pod svůj handicap. Petra Kvídová (GCŠ). To že její nejbližší soupeřka Marta Balková vedla tři dny turnaje na její hře nezanechalo stopy. Soustředěnou hrou si došla pro druhý titul na rány.

Hra Petry Kvídové byla klidná, soustředěná, bez výkyvů. Neomylné přihrávky a   výborné putty plně nahradily občasnou chybičku ostatních úderů. Marta Balková (GCKV) hrála proti loňské mistryni  bez respektu.
Tato křehká a stále usměvavá hráčka naznačila že  pozice Petry Kvídové, jako  naší ženské jedničky není neotřesitelná.
Martin Peterka (CGC) podal výborný výkon a po zásluze obsadil celkové 4. místo. Jako první Čech v tabulce výsledků  se stal Národním Mistrem České Republiky  na rány.

Pohár národů muži.
1. místo: Švýcarsko1
Castellini, Lee, Sulzer.
2. místo: Rakousko1.
Wiegele, Kogler, Ortner.
3. místo: ČR1.
Kučera, Polišenský, Peterka (na snímku chybí).

Pohár národů ženy.
1. místo: ČR2.
Zleva Dorníková, Balková, Kopejtková Stáňa.
2. místo: ČR1.
Zleva Kvídová, Pochobradská, chybí Peterková.
3. místo získal GCP, ale hráčky (Křenková, Potužníková, Ondrovčáková) nebyly přítomny při vyhlašování. Proto byla cena postoupena dále, mužstvu ČR3. Zleva Mašínová, Samková, Barcalová.

Martina Dorníková (GCKV) v civilu generální  sekretář České Golfové Federace, obsadila na mistrovství vynikající 5. místo. S Jana Peterková (GCKV) druhá hráčka žebříčku obsadila na turnaji třetí místo.
Hezký pohled.
Stáňa Samková (GCKV) při prvním nedělním drive. Obsadila 7. místo. Zdá-li se Vám, že v této reportáži je příliš mnoho řeči o karlovarských děvčatech pak vězte, že obsadila pět míst z prvních sedmi. To dělá buď  karlovarský vzduch nebo becherovka.

"Domeček" na hřišti v Mariánských lázních. Zde si po zápase hráči sednou, podepíší karty a předají je soutěžnímu výboru.
My tady lovíme první výsledky.
Postavy, které při události jako Mistrovství české Republiky nemohou chybět. Ve velitelském vozidle sedí prezident ČGF Hanuš Goldcheider. Hlášení podává Václav Janoušek, nejvyšší rozhodčí a pán přes pravidla.
Karel Vopička, šéf federačního STK, ředitel turnaje, nejvyšší opatrovník hráčů a hráček, chodu turnaje a všeho kolem vůbec.