Konečné výsledky:
junioři    dorostenci   juniorky   dorostenky
juniorka 1999
   nezařazené fotografie

Po čtrnáctidenní přestávce se juniorkou ve Varech opět roztočila kola soutěží České golfové federace. Třídenní klání zhruba stovky hráčů naší nejmladší golfové generace skončilo a známe mistry republiky. Hrálo se o dva tituly: juniorský (do 21 let)  a dorostenecký (do 18 let), každý v mužské i ženské kategorii. Juniorským mistrem ČR se stal Roman Svoboda (GCPY), dorosteneckým Petr Nič (GCP). Juniorskou mistryní ČR se stala Jana Peterková (GCKV), dorosteneckou Petra Kvídová (GCŠ). Nedejte se zmást rozdělením do mladistvých ěkových kategorií. Jde stále o naší téměř celou golfovou špičku, která se v těchto věkových skupinách  bohudík pohybuje. Turnaj byl tedy velmi silně obsazen. K výsledkům lze říci, že se téměř všichni hráči pohybovali nad svůj handicap a dosažené součty byly dost vysoké. Vzhledem k dostatečnémů množství mladých hráčů uvažuje federace o zřízení dalších kategorií, kadetů nebo žáků pro příští juniorku. Počasí bylo ne příliš letní, zamračeno, chladno.

Vítězní junioři:
vlevo třetí
Miroslav Holub (GCS), uprostřed juniorský Mistr ČR Roman Svoboda (GCPY), vpravo druhý Robert Schovánek (GCPY).
Vítězné juniorky:
vlevo třetí
Zuzana Mašínová (GCP), uprostřed juniorská Mistryně ČR Jana Peterková (GCKV) , vpravo druhá Stanislava Kopejtková (GCML).

Vítězní dorostenci:
vlevo druhý
Lukáš Korda (PGCO), uprostřed dorostenecký Mistr ČR Petr Nič (GCP), vpravo třetí Jiří Holý (GCPY).
Vítězné dorostenky:
vlevo
Stanislava Samková (GCKV), uprostřed dorostenecká Mistryně ČR Petra Kvídová (GCŠ), vpravo třetí Tereza Pochobradská (PGCO).

Roman Svoboda (GCPY) je loňským dorosteneckým mistrem ČR z Karlštejna. Jeho kvalitní a vyrovnaný  výkon 77,76,75 (228) v Karlových Varech mu přinesl letos pro změnu titul v juniorské kategorii. Petr Nič (GCP) zahrál absolutně nejlepší výkon mistrovství 70,78,75 (223). Titul dorosteneckého mistra získal s náskokem 18 (!)  ran  na druhého hráče.

Jana Peterková (GCKV) byla vloni na juniorce druhá za Stáňou Kopejtkovou. letos ji výkonem 76,79,79 (234) porazila  o 11 ran. Petra Kvídová (GCŠ), která se na tomto mistrovství vrátila po krátké přestávce do českého golfu, nenechala nikoho na pochybách, že je stále nejlepší českou hráčkou. Zahrála 75,79,70 (224). V absolutních číslech předběhla svoji  největší současnou soupeřku Janu Peterkovou o 10 ran.

Miroslav Holub (GCS) nejlepší hráč našeho žebříčku si zřejmě vybírá oddych po všech turnajích, vyhraných před přestávkou sezóny. Jeho výkon 77,77,79 (232) stačil pouze na třetí místov kategorii juniorů. Petr Skopový (GCKV) se výkonem 82,77,78 (237) umístil v juniorech až sedmý. Vloni na Karlštejně bojoval   se Svobodou v rozehrávce o dorostenecký titul. Petrovi se tato sezóna za něco mstí, nedaří se mu.

Lukáš Korda (PGCO) získal výkonem  77,79,83 (239) druhé místo  v dorostencích. Dorostenka Stáňa Samková (GCKV) hrála na domácím hřišti v posledním kole skvělý golf. Výkonem 81,81,73 se nejvíce přiblížila k Petře Kvídové a získal druhé místo.

Tomáš Ševčík (PKCK) obsadil výkonem 78,82,76 nakonec  páté místo v juniorech. Tereza Pochobradská, půvabná ostravská hráčka získala výkonem 80,8784 (251) třetí místo v dorostenecké kategorii.

Jedna z velkých nadějí našeho ženského golfu, patnáctiletá  Edita Nechanická (GCML) hrála pohledný golf a obsadila velmi pěkné čtvrté místo v dorostenkách. Domácí Lukáš Tintěra obsadil výkonem 75,83,86 (241) čtvrté místo v dorostencích.

Na juniorku, na svojí sestru a na své soupeře se přijel podívat i "starší"  Martin Peterka (CGC). Jako divák nemohla chybět ani Marta Balková, která  s Daliborem Procházkou pozorují putt Stáňy Samkové na sedmé jamce.

Na závěr si zkusme pro zajímavost nasimulovat, jak by mistrovtsví dopadlo bez kategorií, na prvních deseti místech: