MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
VE HŘE NA JAMKY

Karlovy Vary 10. - 13.6.1999

MISTR ČESKÉ REPUBLIKY
V JAMKOVÉ HŘE
PETR SKOPOVÝ
Golf Club Karlovy Vary
MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY
V JAMKOVÉ HŘE

PETRA KVÍDOVÁ

Golf Club Štiřín

 výsledky  muži  ženy

Zvednuté ruce vítěze ukončily  Mistrovství České republiky v jamkové hře, které se konalo  v Karlových Varech a kde   pohořeli mnozí papíroví favorité.
Mistrovství bylo charakterizované mnoha překvapeními. První překvapení se jmenuje
Tomáš Polišenský. Svoji klidnou a rozvážnou hrou vyřadil nejdříve Holuba, pak Peterku a ve finále zle potrápil Petra Skopového, kterému podlehl až na 35. jamce. Druhé překvapení se jmenuje Barbora Barcalová.   Tu zastavila až  ve finále  Petra Kvídová.
Třetím překvapením je vysoká úmrtnost hráčů ze špičky žebříčku. Peterka, Holub, Nič, Peterková, Balková, Dorníková, a Pochobradská se do závěrečných bojů nedostali, ačkoli tam patří.
Čtvrté překvapení se jmenuje
Petr Damborský. Tento štiřínský hráč začal vloni se zelenou kartou, letos už má HCP 11 a je na 76. místě žebříčku. Tady ve Varech vybojoval bronzovou medaili a vysloužil si nominaci na ME Juniorů ve Švédsku.
Mistrovství začalo ve čtvrtek. Finále se hrálo v neděli, na 36 jamek. Počasí bylo nádherné a karlovarské hřiště tradičně výborně připravené.

Petr Skopový (GCKV) prošel do finále přes Ordnunga, Zitterbarta a Petra Niče. Získání titulu Mistra České republiky je také velký trenérský úspěch jeho otce, karlovarského Pro, Karla Skopového. Petra Kvídová (GCŚt) nenechala nikoho na pochybách, že je naší současnou ženskou jedničkou. Turnajem prošla bez sebemenšího zaváhání a za asistence svojí matky Věry Kvídové získala druhý titul. Petra je loňskou mistryní ČR ve hře na rány.

Tomáš Polišenský (PGCO) dokázal neuvěřitelné. Přes zvučná jména českého golfu přešel až do finále, kde s   Petrem Skopovým hrál rovnocennou partii. Tu prohrál až na 35. jamce. Barbora Barcalová (GCKV), další svěřenkyně trenéra Karla Skopového, dosáhla vynikajícího  úspěchu. V poslední době je ve výkonnostním vzestupu. Že však bude hrát o titul mistra republiky určitě nepředpokládala.

Nejlepší muži. Zleva:   vicemistr Polišenský (PGCO), vítěz Skopový (GCKV a  Damborský ze Štiřína, který se umístil třetí. Nejlepší ženy. Zleva: druhá Barcalová, vítězka Kvídová a třetí Mašínová (GCP).

Marta Balková (GCKV), třetí hráčka žebříčku. Přišla fandit klubovým kolegům. Václav Janoušek není předčítatelem koránu, jak by snímek naznačoval. Jako rozhodčí oznámil  zvučným barytonem po dohrání každé jamky stav věcí. To jest kdo nad kým a o kolik.  Aby věděli.

Diváci. Přišli jenom ti nejvěrnější. Vrcholná událost českého golfu by jistě zasloužila větší pozornost. Finálové utkání Kvídová - Barcalová. Závěr 13. jamky.


PAGGIO 130699

golfbal.gif (1102 byte)