MISTROVSTVÍ PGA ČESKÉ REPUBLIKY NA JAMKY
Golf Club Mariánské Lázně
20. - 22.10.2000

výsledky (do semfinále)

Především se musíme omluvit, že tato minireportáž Vám nesdělí jméno mistra ČR profesiónálů na jamky, pouze jeho finalistů.  Jméno Mistra ČR PGA  na jamky se dozvíte v pondělí z titulní stránky. Do nedělního finále se probojovali profesionálové Pavel Nič junior, který se o titul utká s Jiřím Neměčkem. V souteži hostů (amatérů) se do finále probojovali Vaverka s Wagnerem. Vítěz utkání hostů vyzve v neděli vítězného profesionála na šest jamek, kdy profík bude všechno hrát jedinou holí (od 3 do PW), kterou mu vybere soupeř.
Tato reportáž však není jeno výkonech našich profesionálů. Je o laskavém, lidském přístupu zdravých lidí, vrcholných sportovců, k neštěstí a beznaději jiných. V pátek, první den šampionátu večer se v klubovně Golf Clubu Mariánské Lázně udála  malá slavnost. Finanční prostředky a dary získané od sponzorů, profesionálních hráčů a VIP hostů turnaje byly předány člověku, který se dostal do tíživé životní situace. Letos připadla volba na ochrnutého a slabozrakého Martina Jandíka z Karlových Varů. Na snímku vlevo přebírá Martin Jandík obálku s penězi a další dary od mgr. Vlasty Peterkové (úplně vpravo).  Tato akce je milým příkladem lidské solidarity a obětavosti.

Mgr. Vlasta Peterková, ředitelka soutěže zorganizovala mistrovství i charitativní akci bezchybně. Sama aktivní hráčka, je ženskou hlavou golfové rodiny Peterků. Syn Martin a dcera Jana jsou mistry republiky.  Jaroslav Peterka prohrál v osmifinále s Nechanickým 4/3. Jaroslav finišuje v Cihelnách a není pochyb, že další mistrovství se již bude pořádat na jeho špičkovém hřišti.

V turnaji hostů prohrál  šampión všech sportů František Münster (vlevo)  s finalistou soutěže hostů  Radkem  Wagnerem.  Karlovarský hoteliér Zdeněk Balek (vpravo) prohrál  s prezidentem PGA Tomášem Teissingem. Olda Nechanický, Head Pro v Mariánských Lázních prošel mistrovtsvím až do semifinále, kde jej vyřadil Jiří Němeček.

Naše golfová budoucnost. Zleva mladí  Mrůzek, Václav a Kůs. Sice nehráli ale  určitě se nenudili. Vidět zblízka hru těch nejlepších je pro ně ta nejlepší škola.  Promotérská firma Blue Green (tentokrát jako hosté), osobně. Zleva Karel Kučera a Bedřich Bort.

paggio211000