DAROVANSKÉ OPEN 2001
Golf Klub Darovanský Dvůr
14.7.2001
blueball.gif (300 byte)
výsledky

Golfový klub Darovanský dvůr znormoval minulý týden svoje devítijamkové hřiště. Hřiště dlouhé 6076 metrů dostalo poměrně vysoký stupeň obtížnosti 125 ze žlutých odpališť a 129 z červených. Je to obdobná obtížnost jakou mají Karlovy Vary nebo Karlštejn. Hřiště má členitou charakteristiku. Střídají se jamky na rovině s jamkami s výškovým převýšením. Vynikající jsou darovanské greeny. Přestože mladé, jsou kvalitní a rychlé. Prvním oficiálním turnajem na úpravu hendikepu byl sobotní Darovanské Open. 74 hráčů a hráček prověřovalo normu hřiště. Šestnáct z nich zlepšilo handicap. V Darové připravují otevření dalších devíti jamek na podzim. S Poděbrady, Cihelnami a Čeladnou to bude letos čtvrtá otevřená osmnáctka. S existující devítijamkovu akademií se pak Darovanský dvůr zařadí mezi největší golfová zařízení u nás. Podrobnosti na jdete na internetové stránce Darovanského dvora.


V kategorii 0-25 zvítězil Rudolf Komas z GK Klášter Teplá, výkonem 40 bodů. Nejlepší z mužské kategorie 25,1-36:
1.
Ivo Rindoš GKDD- uprostřed
2.
Miloslav Šašek GKDD- vlevo
3.
Antonín Hajský GKDD- vpravo

Nejlepší ženy 25,1-36:
1.
Marcela Chrpová GCP - uprostřed
2.
Vladimíra Grimmová GKDD - vlevo
3.
Jana Komasová GKKT - vpravo
Nejlepší z mužské kategorie ZK:
1.
Ondřej Prudel GCP - uprostřed
2.
Jaroslav Koukolík GKDD- vlevo
3.
Jaroslav Bruk GKDD - vpravo

Nejlepší z ženské kategorie ZK:
1.
Libuše Bornová GKDD- uprostřed
2.
Alena Holá GKKT - vlevo
3.
Brigit Řehořková GKDD - vpravo
V soutěži o nejdelší drive zvítězil Milan Kozlík z GKL. Drive to byl opravdu dlouhý, byl jsem u toho. Tipoval bych to na 250-280 metrů.

Darovanský dvůr je malebná záležitost píchnutá do nádherné krajiny. Široký a dlouhý driving range s přilehlým devítijamkovým pitch&puttem a krytými odpališti, tvoří kvalitní zázemí pro začínající a pokročilejší hráče. Devítijamkové hřiště začíná opatrně plochými jamkymi, ale od třetí jamky začíná šplhat do kopce. Tři horní jamky umožňují nádherný výhled na okolní krajinu. Současná devítka má jediný par 3, dlouhý 125 metrů. Fairwaye jsou různorodé kvality. Na spodních jamkách nic moc, na horních o poznání lepší. Greeny jsou bez rozdílu kvalitní, bez zvláštních záludnoostí.

Darovanský dvoůr poskytuje mnohé možnosti relaxačního vyžití. Koně,  vyjíždky na horských kolech, velikou restauraci a důstojné tříhvězdičkové ubytování s bazénem a rozumnými cenami. Nedaleká Berounka s darovanským přívozem je tradičním vodáckým střediskem.  Kánoe a horské kolo si můžete půjčit. Koňů mají v Darovanském dvoře ke třicítce. Vyjíďka darovanskou přírodou na koňském hřbetu je opravdu nezapomenutelný zážitek.

A jeleni se klidně pasou. Specialitou Darovanského dvora je chovné stádo asi dvěstěpadesáti jelenů, na které vidíte při hře spodních   jamek.  

paggio150701

odd_iron.gif (543 byte)