DĚTSKÁ TOUR 2001 - KARLÍK
Golf Resort Karlštejn
7.7.2001

výsledky

Na Karlštějně se hrál třetí turnaj DT
Text a foto: Daniela Gaudlová

 

Slunce, golf, trička, prázdniny!
Třetí turnaj čtvrtého ročníku Dětské Tour, Karlštejn, devadesát čtyři dětí, nádherné letní počasí, ale na golf přece jen trochu vedro. Hlavní organizátoři dětské túry Amara Hudcová a Olda Uher, stejně jako startéři, trenéři, kteří přijeli s některými týmy, rodiče i ostatní dospělí zahrnovali děti zásadním pokynem, nad kterým většina z nich za jejich zády obracela oči v sloup: Musíte hodně pít. Vezměte si ještě pití. Jeden z trenérů to vyřešil opravdu šalamounsky. Striktně přikázal: Za první devítku musíte vypít jeden a půl litru vody. A kdo to nevypije, tak...tak... Tak si vás po devítce zkontroluji! Přesto dvě děti pro nevolnost skrečovaly. Některé docházely hodně upachtěné a na vodu se doslova vrhaly. Jak říká klasik, některé zkušenosti jsou nesdělitelné.
Turnaj začal lehkým zmatkem, protože startovní listina, která se objevila dva dny předtím na federačním serveru byla neplatná. Program totiž "neumí" start ze dvou odpališť, který se při dětských turnajích mnohokrát osvědčil. Naštěstí si většina rodičů nebo dětí ověřila startovku telefonicky. Ti co to neudělali, čistě náhodou nepřijeli pozdě, ale jen čekali trochu déle.
Startovalo se z jedničky a desítky a dobře připravený turnaj měl opravdu spád. Startovní časy se dokonce urychlily. Po první devítce se v kuloárech roznesla zpráva, že Lukáš Princ z pražského Erpetu jde plus dva. Někteří z přítomných hned začali jeho otce Alberta pošťuchovat poznámkami typu - Za plus dva, to by si zasloužilo alespoň ice tea. Albert Princ s ledovým klidem odtušil, že Lukáše golf v poslední době opravdu chytil a navíc dneska má den: Přijde k jakémukoliv puttu a každý tam dá. To se to potom hraje.
Nakonec skončil Lukáš druhý po rozstřelu na osmnácté jamce s Petrem Václavem. Zkazil chip do greenu, i když ho kamarádi vydatně povzbuzovali optimistickým - dej ho do jamky. Petr své vítězství komentoval slovy: "Po čtvrté jamce jsem byl o pět ran horší než Trubač, který šel se mnou ve flightu. Ale pak začal kazit a já šel v paru. On skončil třetí. Já měl v rozehrávce víc štěstí jak Lukáš", dodává skromně.
Turnaj skončil podobně jako začal. Tradičním zmatkem kolem federačního serveru, který odmítal zpracovat výsledky do správné podoby. Čekalo se a zavládla trochu nervozita, protože některé děti rovnou z turnaje pokračovaly v cestě na prázdniny. Proto ing. Oldřich Uher apeloval na všechny, aby zůstali: "Jste tady jedna parta, tak vydržte a neodcházejte před vyhlášením výsledků. To správný golfista nedělá." A ještě v žertu dodal: "Kdo odjede nehraje příští túru."
Zároveň upozornil na chybu při zápisu do skórkarty. Tentokrát ji organizátoři ještě tolerovali, ale pro příště to bude znamenat jediné - diskvalifikaci. Stejně tak už nebude nikdo čísla na jamkách luštit a kdo výsledky nečitelně naškrabe, bude mít smůlu. Takže pozor! Pečlivě si kontrolujte nejen skórkarty, ale i zápisy výsledků do handicapových karet. Aby se vám nestalo jako Honzovi Šarochovi, že přinesl 82 a v hedikepce se objevilo zhoršení. Nakonec se vyhlašování se správnými výsledky všichni dočkali. Ceny a medaile byly předány, včetně triček s logem Dětské golfové Tour od firmy Blue Green, která se stanou tradičním oceněním na všech turnajích DT.
Amara Hudcová k tomu poznamenala:"Doufám, že vás trička s motivem túry budou inspirovat k co nejlepším výkonům. Protože o těch, co budou nosit tohle tričko, se bude vědět, že patří mezi nejlepší. Takže doufám, že ho chcete mít všichni."
Za firmu Audi předal automobily (tentokrát jen modely, uvidíme příště)manažer ing. Milan Hrouda Martinu Příhodovi - nejmenšímu účastníkovi turnaje a Janu Šarochovi za nejlepší výsledek dne - 82 ran.
Amara Hudcová a ing. Oldřich Uher ještě pozvali děti na golfový kemp, který proběhne od 30.7. do 1.8 a jehož součástí bude i čtvrtý a pátý turnaj DT v Mariánských Lázních a Karlových Varech. A na úplný závěr zbylo už jen jediné: Užijte si hezké prázdniny a nashledanou na příštím turnaji!

Termíny dalších turnajů 4. ročníku Dětské Tour 2001
30.7. Mariánské Lázně
1.8. Karlovy vary


03.jpg (35123 byte) Řekněte, je možné nenafotit tenhle kýč? J.Šaroch, R.Nechanický a M. Příhoda patují s panoramatem Karlštejna

04.jpg (34655 byte) P.Václav, K.Petele a J.Trubač relaxují po první devítce.

05.jpg (25795 byte) Amara Hudcová a Olda Uher kontrolují pitný režim.

06.jpg (27317 byte) Součástí dětské túry je již tradičně občerstvení včetně oběda. Tentoktát si všichni mohli pochutnat na kuřecích řízkách s bramborem a okurčičkou.

© Daniela Gaudlová 2001