EUROTEL CZECH TOUR 1999
Golf Club Mariánské Lázně
3. - 5. července 1999

Profesionálové  se k dalšímu klání přesunuli z Karlštejna do Mariánských lázní, kde hráli tentokrát pouze dvoukolově.  Zvítězil Patrik Platz ze SRN.
V sobotu  splnili profíci úlitbu českému golfu a vyšli do pole s amatéry, v turnaji Pro-Am. Zvítězilo družstvo profesionála
Romana Chudoby (GCKV). Víkend v Mariánských Lázních byl charakterizován úmorným vedrem přes 30 stupňů a pomalým postupem hráčů.
Vzhledem ke standardním potížím s programem PGA, který nevydá výsledky jinak než tištěné a v den ukončení turnaje jsme tam nemohli být, nemáme kompletní výsledky.   Spokojte se, prosím, s částečnými výsledky v této formě.  S profesionály jsme se seznámili v minulé reportáži, proto budeme tentokrát věnovat pozornost doprovodným turnajů. Byly dva. V sobotu se hrál zmíněný Pro-Am. 
V neděli proběhl turnaj amaterů, jehož výsledky jsou zde:   kat 0-19   kat 20-28   kat 29-36   kat ZK

Jiří Řezanina (GCPY) zvítězil v kategorii 0-19,   výkonem 40 bodů.
Jochen Richter z německého Schvanhoffu zvítězil v kategorii 20-28, výkonem 40 bodů. Svým vítězstvím byl překvapen a velmi  potěšen.
V kategorii 29-36 zvítězil K.H. Montag. Klubovou příslušnost neznáme. Druhý byl František Krejza (GKKT), třetí Pavel Poulíček z GCP

V kategorii ZK zvítězil Zdeněk Kašpar z GCCP, který však do vyhlášení nevydržel. Druhé místo získala Ilona Syrovátková z GCEP. V soutěži Longest drive zvítězil Radek Votruba z GCEP.
Drive to byl opravdu dlouhý. Moc metrů, moc.
V soutěži Nearest to pin byl nejpřesnější Zdeněk Veselý z GCEP. Na cenu si počkal přestože měl před sebou dalekou cestu.

V turnaji Pro-Am, který se hrál v sobotu, zvítězilo družstvo karlovarského Pro  Romana Chudoby ve složení: zleva Rosťa Vlach (Zlín), Daniel Vítek (PGCO) a Roman Pravec (Zlín) Švéd Mikael Krantz při drive na jedenáctce. Na Karlštejně druhý, tady třetí, slušný průměr umístění. Bunker na desítce. Tato přihrávka skončila půl metru od jamky. Inu, profík.

Své hokynářství rozbalil na prvním odpališti pan Raisl. Nabízel  míče, pin-position, markovátka, vypichovátka, zkrátka sortiment.  Bylo to zadarmo,  každý si vzal. Pavel Nič sen.  a Ivan Ješátko z GCP sledují svého klubového kolegu Emila Maříka při puttu na třetí jamce. Nedal. Vlastimil Fryč (GCP) při úspěšném puttu na třetí jamce.

Vyhlášení se konalo tradičně v hotelu Kristal Pallace. Pan Heřman z Eurotelu děkuje zúčastněným a sděluje, že golf a Eurotel k sobě patří. Vedení turnaje v plné parádě. Zleva Tomáš Teissing, uprostřed Stanislav Lazar, vpravo   Bedřich Bort. Tabule. Jeden ze stolů připravených pro hladové hráče a hosty. Nezbylo.

V plné parádě byly i hostesky Eurotelu, jedna půvabnější než druhá.
Tato se jmenuje
Alice.
Pan Bedřich Bort z firmy Blue Green pod pozorným pohledem Lenky Romanové   z Eurotelu (vlevo) a Hanky Šulcové z MARKBBDO. Mladý profesionál Pavel Nič junior, byl veselý. Po prvním dni byl na 33. místě profisoutěže.


Na závěr sbírka drivů. Vyberte si nejhezčí.


Gabriela Teissingová - PKGC

Jan Juhaniak - PKGC

Sláva Syřiště - GCML
krantzdrive_m.jpg (3805 byte)
Krantz Mikael - Švédsko

Nič Pavel jun. - GCP

Tomáš Teissing - PGA

Jiří Seifert - GCPY

Petr Korda - GSCZ

Michal Heřman - PKGK

Pavel Poulíček - GCP

Bedřich Bort - GCA
PAGGIO 060799

golfbal.gif (1102 byte)